pt., 19 lis

|

Wrocław

Artysta, kim jest? Mit twórcy - Ania Bujak | wykład 19.11.2021

Zapraszamy wykład Ani Bujak "Artysta, kim jest? Mit twórcy" w ramach projektu artystycznego dla seniorów "Sztuka bez wyjątku".

Nie prowadzimy sprzedaży biletów
Zobacz inne wydarzenia
Artysta, kim jest? Mit twórcy - Ania Bujak | wykład 19.11.2021

Czas i lokalizacja

19 lis 2021, 16:00 – 17:00

Wrocław, Samborska 3-5, 54-615 Wrocław, Polska

O wydarzeniu

Zapraszamy wykład Ani Bujak "Artysta, kim jest?" w ramach projektu artystycznego dla seniorów "Sztuka bez wyjątku". Wykład odbędzie się 19.11.2021 o godz. 16:00 we Wrocławskim Klubie Formaty.

Wstęp dla wszystkich seniorów - bezpłatny.

Wejście dla pozostałych chętnych - 5 zł.

Na wykład obowiązują zapisy - ilość miejsc ograniczona. Zapisy pod numerem telefonu: 71 789 33 20, wewn. 1 lub na adres mailowy: a.blada@wkformaty (w tytule prosimy o podanie imienia i nazwiska z dopiskiem: "wykład 19.11.")

Ania Bujak  

Wydział Rzeźby i Mediacji Sztuki  ASP we Wrocławiu  

Artystka wizualna, tworzy rzeźby, obiekty sztuki oraz instalacje. Jej zainteresowania obejmują sferę człowiek – natura – kultura. Inspiruje ją literatura, rzeczywistość i sposoby na przezwyciężanie traumatycznych sytuacji. Absolwentka wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Malarstwa i Rzeźby (2011). W 2017 r. obroniła doktorat w dyscyplinie sztuki piękne (Metafory cienia). Od 2011 roku wykłada na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na Wydziale Rzeźby i Mediacji Sztuki. Laureatka stypendiów i konkursów artystycznych. Jej prace prezentowane były na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.

Mit twórcy

(wykład/prezentacja)

Kim jest współczesny artysta? Co znaczyło „być artystą” kiedyś i co oznacza to dziś. Czy wyobrażenia o twórcy są tożsame z tym co artysta myśli o sobie, czy tworzy i mitologizuje swój własny wizerunek i jaki ma to wpływ na jego sztukę. Czy być artystą oznacza bycie niezależnym, wolnym? Czy warto być artystą w dzisiejszych czasach? O artyście w XX i XXI wieku – na wybranych przykładach z perspektywy artystki.

Podczas wykładu Ania opowie o swojej twórczości i działaniach, a także odpowie na pytania publiczności. Liczymy na żywą dyskusję i zaangażowanie uczestników. 

Kilka słów o samym projekcie "Sztuka bez wyjątku":

"Sztuka bez wyjątku" jest to cykl 8 warsztatów artystycznych (zajęć praktycznych) dla zapisanych wcześniej seniorów oraz 6 spotkań edukacyjnych (wykładów) dla wszystkich chętnych, podczas których uczestnicy będą mieli okazję poznać nie tylko sylwetki wrocławskich (i nie tylko) artystów i kuratorów sztuki, ale również spróbować własnych sił w twórczości plastycznej, co zwieńczone zostanie wystawą prac uczestników projektu. Więcej: https://www.wkformaty.pl/sztuka-bez-wyjatku

Podczas zajęć praktycznych uczestnicy pracują nad realizacjami, które zaprezentowane zostaną podczas wernisażu wystawy wieńczącej cały projekt. 

WYSTAWA - 03.12.2021 | godz. 18:00

Udostępnij to wydarzenie