sob., 25 kwi

|

Wydarzenie online, transmisja na Facebooku

Część 4 | Poranek Familijny | Książka #online

Zapraszamy na serię czterech Poranków Familijnych i spotkanie z książką on-line! Autorka książek dla dzieci i młodzieży - Magdalena Zarębska - spotka się z nami w każdą sobotę kwietnia o godzinie 11:00 rano i przeczyta fragment jednej ze swoich książek!

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Część 4 | Poranek Familijny | Książka #online

Czas i lokalizacja

25 kwi 2020, 11:00

Wydarzenie online, transmisja na Facebooku

O wydarzeniu

"Leonard w domu"

Wydawnictwo Debit

Kategoria wiekowa 5+ / dla każdego

Leonard jest całkiem zwyczajnym chłopcem. Ma mamę i tatę, a jego pokój wypełniony jest zabawkami. Leo lubi się bawić, ale nie przepada za sprzątaniem. Bywa nieuważny i niecierpliwy, a kiedy coś go zainteresuje, zapomina o całym świecie. Rodzice Leonarda próbują nauczyć go porządku. Przypominają o konieczności odkładania rzeczy na miejsce. Proszą go o pomoc w pracach domowych. Zwracają uwagę na to, żeby dbał o przedmioty, które do niego należą.

Synek uważnie słucha, ale równie szybko zapomina. Na szczęście, rodzice mają pomocników, a sprzęty domowe chętnie włączają się w wychowanie Leonarda. W tym domu dzieje się wiele dziwnych rzeczy, a każde pomieszczenie ma swoje tajemnice… 

"Artek i bardzo długi tydzień"

Wydawnictwo Skrzat

Kategoria wiekowa 3+ / dla każdego

Przed Artkiem długi tydzień, w którym jego świat – chwilowo bez mamy – przewróci się do góry nogami. Seba, mały braciszek, chyba nie zna powagi sytuacji. A tata? Hm, trzeba przyznać, że miewa niezłe pomysły, ale on zupełnie nie jest mamą! Z odsieczą przychodzą też dziadkowie i wtedy... robi się jeszcze inaczej niż do tej pory.  

Nowe wyzwania, ważne nauki i wiedza, która przyda się na całe życie. Tego czasu Artek na pewno nie zapomni!  

Książka w pogodny i dowcipny sposób przedstawia trudną dla malucha sytuację rozłąki z mamą. Pokazuje też, że relacje z różnymi członkami rodziny, choć nieco inne, są równie cenne. 

Sobota 18.04.2020, godzina 11:00 na profilu Wrocławski Klub Formaty fragmenty książki przeczyta autorka - Magdalena Zarębska. Zapraszamy!

Udostępnij to wydarzenie