wt., 09 mar

|

Wydarzenie online

"Dinah Washington" by Natalia Szczypuła | Akademia Jazz Time

Akademia Jazz Time to nowy cykl wydarzeń we Wrocławskim Klubie Formaty. Wspólnie z wrocławskimi artystami chcemy przybliżyć Państwu sylwetki najwspanialszych wokalistek, wokalistów i muzyków jazzowych, którzy zapisali się na stałe w światowej historii muzyki jazzowej.

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
"Dinah Washington" by Natalia Szczypuła | Akademia Jazz Time

Czas i lokalizacja

09 mar 2021, 19:30

Wydarzenie online

O wydarzeniu

Akademia Jazz Time to nowy cykl wydarzeń we Wrocławskim Klubie Formaty. Wspólnie z wrocławskimi artystami chcemy przybliżyć Państwu sylwetki najwspanialszych wokalistek, wokalistów i muzyków jazzowych, którzy zapisali się na stałe w światowej historii muzyki jazzowej. Pierwszy cykl nosi tytuł #KOBIETY. Powstanie w nim w sumie 12 odcinków, które poprowadzą: Barbara Piotrowska, Natalia Szczypuła, Marta Mackiewicz i Kasia Berger, a towarzyszyć im będą pianiści: Sebastian Łobos, Bartek Ziętara i Dominik Mąkosa.

W kolejnym odcinku Akademii Jazz Time przedstawimy Państwu wybitną osobowość jazzową, wspaniałą wokalistkę, postać która wielkimi literami zapisała się na kartach historii muzyki. Będzie to Dinah Washington, nazywana „Królową Bluesa”. Urodzona w 1924 roku artystka miała bardzo burzliwe życie, co jednak nie przeszkodziło jej (na szczęście!) w realizowaniu swoich pasji i występach w najlepszych klubach jazzowych. Śpiewała nie tylko jazz – swą muzyczną drogę rozpoczęła od występów w kościelnym chórze, gdzie śpiewała muzykę gospel, później zajrzała także do takich gatunków jak r’n’b, pop, czy wspomniany wcześniej blues.

Aby dowiedzieć się więcej, zachęcamy do tego, by 9 marca 2021 rozsiąść się wygodnie przed ekranem komputera i wysłuchać muzycznych opowieści, które zaserwują nam Natalia Szczypuła i Sebastian Łobos.

Zapraszamy!

-----

Natalia Szczypuła – wokalistka, songwriterka poruszająca się w soulu, funku i jazzie. Jej materiał autorski łączy w sobie elementy tych trzech gatunków. Na streamingach oraz YouTube dostępnych jest już 5 singli Natalii, a kolejne mają pojawiać się w następnych miesiącach. Jej płyta autorska ma pojawić się w tym roku.

Jest półfinalistką 11. edycji programu The Voice of Poland. tworzy po polsku, ale i po angielsku, ponieważ studia wokalistyki na londyńskiej uczelni London Centre of Contemporary Music, mocno ukształtowały jej muzyczną drogę. Użyczyła swojego głosu do ścieżki dźwiękowej spektakli "Siostra i Cień", "Café Panique", "Dryl" oraz filmu "Błoto" (2018).

Jej piosenki można usłyszeć na antenie Radia RAM, Radia Wrocław, Wrocław Kultura, Radia Luz, Radia eM 107,6 Fm oraz Radiowej Trójki (singiel "Toniesz"). Singiel, „Brand New”, znalazł się na czele listy „Polska Alternatywa”, a wcześniejszy, „Toniesz” zagościł na liście „Znane i lubiane” (spotify). Utwór "Z tobą" nagrany w ramach programu The Voice of Poland 11, odniósł spory sukces w internecie i znalazł się na liście "New Music Friday Polska" oraz "Po prostu, po polsku".

Koncertuje w Polsce i na świecie – w grudniu 2019 roku występowała w Chinach w ramach „Polish Games – Creative Poland: The Concert” u boku Natalii Grosiak. Ma za sobą również koncerty w londyńskich klubach (Amersham Arms, The Cube, etc. ). Na co dzień aktywnie uczestniczy w muzycznym życiu Wrocławia - można usłyszeć ją np. w Vertigo Jazz Club, klubie Nietota, a nawet w miejscach takich jak Narodowe Forum Muzyki czy w Filharmonii Dolnośląskiej.

Udostępnij to wydarzenie