wt., 13 kwi

|

Wydarzenie online

"Grażyna Auguścik" by Marta Mackiewicz | Akademia Jazz Time

Akademia Jazz Time to nowy cykl wydarzeń we Wrocławskim Klubie Formaty. Wspólnie z wrocławskimi artystami chcemy przybliżyć Państwu sylwetki najwspanialszych wokalistek, wokalistów i muzyków jazzowych, którzy zapisali się na stałe w światowej historii muzyki jazzowej.

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
"Grażyna Auguścik" by Marta Mackiewicz | Akademia Jazz Time

Czas i lokalizacja

13 kwi 2021, 19:30

Wydarzenie online

O wydarzeniu

Akademia Jazz Time to nowy cykl wydarzeń we Wrocławskim Klubie Formaty. Wspólnie z wrocławskimi artystami chcemy przybliżyć Państwu sylwetki najwspanialszych wokalistek, wokalistów i muzyków jazzowych, którzy zapisali się na stałe w światowej historii muzyki jazzowej. Pierwszy cykl nosi tytuł #KOBIETY. Powstanie w nim w sumie 12 odcinków, które poprowadzą: Barbara Piotrowska, Natalia Szczypuła, Marta Mackiewicz i Kasia Berger, a towarzyszyć im będą pianiści: Sebastian Łobos, Bartek Ziętara i Dominik Mąkosa.

W kolejnym odcinku Akademii Jazz Time przybliżymy Państwu postać wspaniałej wokalistki – Grażyny Auguścik. 

Grażyna Auguścik należy niewątpliwie do artystów niezależnych. Jest wokalistką, kompozytorką, aranżerką, autorką tekstów, producentką i również właścicielką wytwórni GMA Records, w której wydała większość swoich płyt. Wielokrotnie nagradzana przez prasę, radio oraz słuchaczy. Koncertuje na całym świecie. Współpracuje z wieloma instrumentalistami i wokalistami młodszej i starszej generacji, związanymi z muzyką jazzową, ludową, klasyczną i elektroniczną.

 Jej otwartość na nurty, poszukiwanie, oryginalność, świadomość muzyczna, prawda sceniczna i ogromna muzykalność miały i mają niewątpliwy wpływ na polską wokalistykę jazzową. Auguścik jest jedną z nielicznych polskich wokalistek znanych i cenionych za Oceanem. 

Artystka nieustająco szuka inspiracji, sięga do twórczości muzyków nieznanych oraz zapomnianych przybliżając tym samym ich postaci dzisiejszym słuchaczom. Korzysta z muzyki popularnej, zawsze przetwarzając ją w sposób indywidualny. Komponuje zarówno melancholijne, subtelne ballady jak i dynamiczne, wymagające pod względem technicznym utwory. Czerpie z najbliższej jej kultury polskiej, ale również klezmerskiej i brazylijskiej. Odświeża standardy jazzowe, oryginalnie je interpretując.

Właśnie tę różnorodność stylistyczną twórczości Grażyny Auguścik postaramy się Państwu przybliżyć podczas Akademii Jazz Time poświęconej jej osobie.

-----

Marta Mackiewicz - pedagog wokalny, wokalistka, aktorka scen muzycznych.

Absolwentka wokalistyki jazzowej Akademii Muzycznej w Katowicach, rytmiki Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz Studium Musicalowego Capitol we Wrocławiu. Aktualnie studiuje logopedię kliniczną na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu.

Członkini zespołu KAGYUMA, zespołu wielokrotnie nagradzanego i wyróżnianego za swoją nietuzinkową twórczość (m.in. Nagroda ‘Warto” Gazety Wyborczej, pierwsza nagroda 20. Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego PAMIĘTAJMY O OSIECKIEJ, nagroda Trytona dla największej osobowości artystycznej 46. Festiwalu FAMA w Świnoujściu ). Z zespołem wydała dwie płyty - "KAGYUMA EP" i "Okularnice" z piosenkami Agnieszki Osieckiej oraz wystąpiła gościnnie na kilku płytach.

Wokalistka w projekcie taneczno -akrobatycznym 'Prometeusz 4K" w reż. Kamila Przybosia, a także wokal wspierający w zespole Atalii oraz w Zaucha Project. Współpracowała z Teatrem Piosenki Romana Kołakowskiego, Teatrem Muzycznym Capitol oraz Akademią Sztuk Teatralnych we Wrocławiu. Aktualnie pracuje nad autorskim materiałem muzycznym.

Udostępnij to wydarzenie