pt., 09 paź

|

Wrocławski Klub Formaty

Jazz Time | film | Ella Fitzgerald

Zapraszamy na film "Ella Fitzgerald: Just One Of Those Things"

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Jazz Time | film | Ella Fitzgerald

Czas i lokalizacja

09 paź 2020, 19:00 – 20:30

Wrocławski Klub Formaty, Samborska 3-5, 54-615 Wrocław, Polska

O wydarzeniu

Zapraszamy na pokaz filmu "Ella Fitzgerald: Just One Of Those Things", który odbędzie się 9 października 2020 o godzinie 19:00. Bilety w cenie 18 zł dostępne na www.goingapp.pl

Ella Fitzgerald miała zaledwie 15 lat kiedy w roku 1934 wygrała konkurs talentów w Teatrze Apollo w Harlemie. W ciągu kilku miesięcy przemieniła się w gwiazdę. Ella: Tylko jedna z tych rzeczy zabiera nas w podróż przez ponad sześć dekad podczas których jej zachwycający głos zamienił w radość osobiste tragedie i porblemy ówczesnych czasów.

W filmie pokazane są niewidziane dotąd zdjęcia i wywiady, które pokazują życie Elli Fitzgerald, oraz historię jej życia - życia czarnej kobiety, która zrobiła karierę w czasach niesamowitego rasizmu.

Oto Ella jakiej nie znał świat - twarda, zamyślona, zabawna, olśniewająca innowatorka w muzyce. Film odkrywa także nieznane dotąd fakty dotyczące Elli walczącej o Prawa Obywatelskie oraz dylematy z jakimi walczyła prywatnie przez całe swoje życie: głód występów przed wielbiąca ją publicznością, z nieustanną tęsknotą za mężem i synem. W momencie kiedy stała się najwspanialsza piosenkarką na świecie, jej pianista i przyjaciel Oscar Peterson powiedział, że Ella "była najbardziej samotną kobietą na świecie". Z kolei Jamie Cullum powiedział, że "jej muzyka jest z jednym z powodów, dla których warto żyć na tej planecie".

Wywiadów udzielili: Tony Bennett, Jamie Cullum, Laura Mvula, Johnny Mathis, Smokey Robinson, Cleo Laine, Andre Previn, Norma Miller, Patti Austin, Izsak Perlman, Margo Jefferson, Will Friedwald, oraz rzadko udzielający wywiadów syn Elli Ray Brown Jr.

Gatunek: dokument/muzyczny/biograficzny, kraj produkcji: Wielka Brytania 2019; czas trwania: 89 min Reżyseria: Leslie Woodhead obsada: Tony Bennett, Jamie Cullum, Laura Mvula, Johnny Mathis, Smokey Robinson, Cleo Laine, Andre Previn, Norma Miller, Patti Austin, Izsak Perlman, Margo Jefferson, Will Friedwald, Ray Brown Jr.

Udostępnij to wydarzenie