niedz., 11 paź

|

Wrocławski Klub Formaty

Jazz Time | koncert | Motion Trio & Damian Hyra Quartet

Zapraszamy na kolejną odsłonę Jazz Time!

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Jazz Time | koncert | Motion Trio & Damian Hyra Quartet

Czas i lokalizacja

11 paź 2020, 18:00 – 20:20

Wrocławski Klub Formaty, Samborska 3-5, 54-615 Wrocław, Polska

O wydarzeniu

Zapraszamy na kolejną odsłonę Jazz Time!

9 października // FILM // „Ella Fitzgerald: Just One of Those Things”

11 października // KONCERT // Motion Trio & Damian Hyra Quartet

BILETY:

https://goingapp.pl/wydarzenie/jazz-time-motion-trio-damian-hyra-quartet/pazdziernik-2020

UWAGA: W związku z sytuacją epidemiczną, ilość uczestników ograniczona.

Informacja o biletach wkrótce.

= = = = = = = = = =

MOTION TRIO

– polskie trio akordeonowe, łączące w swej twórczości ogień muzyki o korzeniach wschodnioeuropejskich z lodowatą precyzją wielkich kompozytorów klasycznych. Pełna pasji i namiętności muzyka Motion Trio została doceniona przez współczesnych mistrzów, takich jak Michael Nyman, Wojciech Kilar, Krzysztof Penderecki, Bobby McFerrin czy Joe Zawinul. Niezwykle oryginalne brzmienie, Motion Trio zawdzięcza autorskim kompozycjom artystów tworzących zespół, w głównej mierze leadera - Janusza Wojtarowicza oraz Pawła Baranka i Marcina Gałażyna. Założony ponad dwadzieścia lat temu zespół przeszedł swą artystyczną drogę od koncertów na ulicach Europy po największe koncertowe sale świata, m.in.: nowojorską Carnegie Hall, Barbican Center w Londynie czy wiedeński Konzerthaus.

Udział w koncercie Motion Trio wzbudza emocje równe koncertom Paganiniego i Metalliki, tak silny i ekscytujący w brzmieniu jest ich dźwięk, co najważniejsze, przy zachowaniu czystości brzmienia akordeonu: bez przetwarzania, bez udziału innych instrumentów, bez trików techniki. Artyści polegają jedynie na swojej doskonałej umiejętności gry na akordeonach, wyobraźni i talencie. W zdumienie wprawia słuchaczy niepowtarzalne, bardzo oryginalne brzmienie, łączące w sobie minimal music, jazz, rock, folk czyli „motion music” definiowane przez Janusza Wojtarowicza jako „muzyka, która poszukuje nowych dźwięków, nowych możliwości gry na akordeonie, nowego spojrzenia na niewykorzystany dotąd fascynujący instrument”.

Dwanaście albumów wydanych do tej pory przez Motion Trio zdobyło szerokie uznanie, zbierając pochwały i nagrody zarówno krytyków muzyki jazzowej jak i klasycznej. Motion Trio wystąpiło w czterdziestu trzech krajach świata na wszystkich kontynentach. Zespól gra na instrumentach Pigini Sirius Millenium, uważanych za najlepsze akordeony na świecie.

www.motiontrio.com

= = = = = = = = = =

DAMIAN HYRA QUARTET

Autorski projekt wrocławskiej sceny muzycznej, którego kompozycje łączy jazz instrumentalny ze śpiewem i osobistymi tekstami autora. Brzmienie, przestrzeń i przekaz muzyczny, ale także ten ukryty w słowie mają dla nich największą wartość.

Zwycięzcy tegorocznej edycji na Jazzowy debiut fonograficzny. Finaliści tegorocznego Blue Note Jazz Competition, Jazz Krokus Festival i Bass&Beat Festival

Inspiracje twórczą zawdzięcza takim artystom jak : Kurt Elling, George Benson, Al Jarreau, Diana Krall, Kevin Mahogany, Pat Metheny, John Scofield, Christian Scott,  Tomasz Stańko.

Damian Hyra – gitarzysta, wokalista, kompozytor, autor tekstów

Laureat wielu ogólnopolskich konkursów wokalnych. Studiował gitarę jazzową na Akademii muzycznej w Katowicach, a obecnie gitarę jazzową na Akademii muzycznej we Wrocławiu, pod okiem dr. Artura Lesickiego. Miał okazję współpracować z wieloma cenionymi muzykami w kraju. Obecnie zajmuje się komponowaniem własnej muzyki i pisaniem autorskich tekstów, cały czas pracując nad tworzeniem własnego języka.

20 września 2020 roku ukaże się album "Z oddali".

https://www.facebook.com/damianhyraquartet

https://open.spotify.com/artist/2UA3VA0WFbDRis0Rmf9sJo?si=HcGdJI_uTZi-aHv_qwr1ng 

Zespół w składzie:

Damian Hyra : gitara/śpiew/kompozycje/teksty 

Dominik Gawroński : trąbka/flugelhorn 

Ambroży Ranz : fretless bass/Kontrabas 

Dawid Opaliński : perkusja

Udostępnij to wydarzenie