niedz., 29 mar

|

Wrocławski Klub Formaty

Jazz Time // Tubis Trio / Consolidation Quintet

WYDARZENIE ODWOŁANE.

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Jazz Time // Tubis Trio / Consolidation Quintet

Czas i lokalizacja

29 mar 2020, 18:00 – 20:30

Wrocławski Klub Formaty, Samborska 3-5, 54-615 Wrocław, Polska

O wydarzeniu

WYDARZENIE ODWOŁANE.

Bilety zakupione przez Going, prosimy o zwrot poprzez Going.

Bilety zakupione w kasie WKF, prosimy o zwrot do dnia 20.03.2020 roku w kasie WKF (koniecznie proszę wziąć bilet oraz paragon - dowód zakupu).

Zapraszamy na kolejną odsłonę koncertu Jazz Time organizowanego przez Wrocławski Klub Formaty!

Wystąpią: Tubis Trio oraz Consolidation Quintet!

🎵 TUBIS TRIO 🎵

Docenione przez krytyków trio jazzowe tworzą od 2008 roku Maciej Tubis (fortepian), Paweł Puszczało (kontrabas) oraz Przemek Pacan (perkusja). Zespół wykonuje autorskie kompozycje, których styl nakreśla improwizacja zaczerpnięta z jazzu, ale otwarta na szersze horyzonty. Jak mówi pianista Maciej Tubis: „Słowo jazz zbyt ogranicza i szufladkuje.” W ten sposób powstają utwory z melodyjnymi tematami , ale nieprzewidywalnymi formami. Klasycyzujące polifonie przechodzą w rockowe ostinata. Trio inspiracje czerpie z szeroko pojętej muzyki, czasami sięgając nawet po tematy muzyki pop, ale przerobione z największym kunsztem artystycznym. W ten sposób nawiązując do zespołów takich jak The Bad Plus czy E.S.T. Tubis Trio zaskakuje publiczność świeżością z jaką podchodzi do każdego koncertu. Zawsze dając 100% ekspresji, która jest najważniejsza w tym zespole i którą publiczność zawsze w pełni od muzyków odbiera. Cytując jednego ze słuchaczy „Podobało mi się! Ale to chyba nie był jazz? Bo ja jazzu to nie lubię!”. Trio wydało płytę „Live In Luxembourg”, która w 2009 roku została wybrana jedną z najlepszych płyt jazzowych na świecie według brytyjskiego magazynu Jazzwise.

🎵 CONSOLIDATION QUINTET 🎵

Zespół, który powstał z potrzeby serca i ducha, przekazania własnych przeżyć oraz przemyśleń muzycznych szerszej publiczności. Jest konsolidacją kwintetów Dominika Gawrońskiego (trąbka, flugelhorn) i Kuby Lechkiego (perkusja). Pomimo bardzo podobnego składu osobowego fuzja tych dwóch odmiennie brzmiących zespołów dała ciekawy i satysfakcjonujący dla muzyków efekt. W repertuarze zespołu znajdują się autorskie utwory, które są owocami ich osobistych inspiracji, znalezionych u takich muzyków jak: Billy Harper, Piotr Wojtasik, Krzysztof Komeda, Tomasz Stańko, Piotr Wojtasik, Tomasz Szukalski i wielu innych.Będzie to subtelna, sentymentalna, czasem bardzo intensywna muzyczna podróż.  Muzycy zaprezentują kompozycje napisane przez nich osobno, ale zaaranżowane wspólnie z niezwykłymi i arcykreatywnymi muzykami. Kwintet zasiilają niepowtarzalni:

Adam Bławicki - saksofon tenorowy, sopranowy, klarnet basowy

Filip Miguła - fortepian 

Bartek Chojnacki - kontrabas

🎥 UWAGA 🎥

W dniu 27.03.2020 w ramach "Jazz Time" we Wrocławskim Klubie Formaty odbędzie się pokaz filmu pt. "Amazing Grace: Aretha Franklin" (89 min). Osoby, które dokonają zakupu biletów na koncert "Jazz Time", mogą otrzymać bezpłatny wstęp na film. Jak otrzymać bezpłatną wejściówkę?

* W przypadku zakupu biletu w kasie WKF - otrzymają Państwo pieczątkę na bilecie, upoważniającą do bezpłatnego wstępu na film.

* W przypadku zakupu biletu przez Internet - proszę o wysłanie zakupionego biletu na adres m.bober@wkformaty.pl - otrzymają Państwo informację zwrotną z potwierdzeniem możliwości bezpłatnego wstępu na pokaz filmu.

Pokaz filmu w systemie dźwiękowym 5.1.

----------------------

Bilety w cenie: 40 zł I pula / 50 zł II pula

Bilety do nabycia:

* www.goingapp.pl do dnia 28 marca 2020

 https://goingapp.pl/evt/2202891/jazz-time-tubis-trio-consolidation-quintet 

* w kasie WKF, płatność wyłącznie gotówką, sprawdź godziny otwarcia  www.wkformaty.pl/kontakt

* w kasie WKF w dniu wydarzenia, jeżeli bilety będą jeszcze dostępne, płatność wyłącznie gotówką.

Zniżki:

* Zniżka z kartą Nasz Wrocław -20%, wyłącznie przy zakupie w kasie WKF.

Kategoria wiekowa: 7+

Zakup biletu jest równoznaczny z akceptacją "Regulaminu Wrocławskiego Klubu Formaty i Imprez" dostępnego na www.wkformaty.pl, oraz wyrażeniem zgody na jego przestrzeganie.

Udostępnij to wydarzenie