pt., 26 lis
|Wrocław
Klasyczny warsztat rzeźbiarski, a nowe media - jak to ugryźć? - Michał Staszczak | wykład 26.11.2021 (1)
Zapraszamy wykład Michała Staszczaka "Klasyczny warsztat rzeźbiarski, a nowe media - jak to ugryźć?" w ramach projektu artystycznego dla seniorów "Sztuka bez wyjątku".

Czas i lokalizacja
26 lis 2021, 16:00 – 17:00
Wrocław, Samborska 3-5, 54-615 Wrocław, Polska
O wydarzeniu
Zapraszamy wykład Michała Staszczaka "Klasyczny warsztat rzeźbiarski, a nowe media - jak to ugryźć?" w ramach projektu artystycznego dla seniorów "Sztuka bez wyjątku". Wykład odbędzie się 26.11.2021 o godz. 16:00 we Wrocławskim Klubie Formaty.
Wstęp dla wszystkich seniorów - bezpłatny.
Wejście dla pozostałych chętnych - 5 zł.
Na wykład obowiązują zapisy - ilość miejsc ograniczona. Zapisy pod numerem telefonu: 71 789 33 20, wewn. 1 lub na adres mailowy: a.blada@wkformaty (w tytule prosimy o podanie imienia i nazwiska z dopiskiem: "wykład 26.11.")
Michał Staszczak
Wydział Rzeźby i Mediacji Sztuki ASP we Wrocławiu
Absolwent rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. Dyplom w 2005 roku w pracowni prof. Leona Podsiadłego, aneks z małej formy rzeźbiarskiej w pracowni prof. Jacka Dworskiego. Od 2006 roku zatrudniony w macierzystej uczelni, gdzie aktualnie prowadzi pracownię odlewnictwa artystycznego. W 2019 roku uzyskał tytuł doktora habilitowanego. W latach 2016-2020 kierownik Katedry Technik Rzeźbiarskich w ASP Wrocław. Od 2020 Prorektor ds. Współpracy z Zagranicą i Promocji ASP Wrocław. Założyciel i współorganizator Festiwalu Wysokich Temperatur. Prowadzi warsztaty i pokazy odlewnicze, buduje plenerowe piece do topienia brązu, aluminium oraz żeliwa. Tworzy asamblażowe rzeźby, płaskorzeźby i instalacje, które odlewa z metalu. W procesie twórczym wykorzystuje również technologię projektowania i druku 3D. Bierze udział w licznych wystawach w kraju i za granicą.
Klasyczny warsztat rzeźbiarski, a nowe media - jak to ugryźć (wykład/prezentacja)
Drewno, metal, glina, kamień - to doskonale znane nam materiały rzeźbiarskie, w których od tysiącleci człowiek odnajdywał duszę i różnymi technikami wydobywał ją dla oczu odbiorcy. Metody ulegają jednak zmianie, narzędzia ulepszaniu, materiały mnożą się i ich zastosowanie jest coraz bogatsze, innowacyjne, tak samo jak techniki, którymi w dzisiejszych czasach może, choć nie musi, posługiwać się rzeźbiarz czy rzeźbiarka. O tym wszystkim, i nie tylko opowie Michał Staszczak podczas spotkania.
Podczas wykładu Michał nie tylko przedstawi swoją twórczość i działania, ale także odpowie na pytania publiczności. Liczymy na żywą dyskusję i zaangażowanie uczestników.
Kilka słów o samym projekcie "Sztuka bez wyjątku":
"Sztuka bez wyjątku" jest to cykl 8 warsztatów artystycznych (zajęć praktycznych) dla zapisanych wcześniej seniorów oraz 6 spotkań edukacyjnych (wykładów) dla wszystkich chętnych, podczas których uczestnicy będą mieli okazję poznać nie tylko sylwetki wrocławskich (i nie tylko) artystów i kuratorów sztuki, ale również spróbować własnych sił w twórczości plastycznej, co zwieńczone zostanie wystawą prac uczestników projektu. Więcej: https://www.wkformaty.pl/sztuka-bez-wyjatku
Podczas zajęć praktycznych uczestnicy pracują nad realizacjami, które zaprezentowane zostaną podczas wernisażu wystawy wieńczącej cały projekt.
WYSTAWA - 03.12.2021 | godz. 19:00