pt., 04 sty

|

Wrocławski Klub Formaty

Koncert w Formatach // Kolędy i pastorałki

Zapraszamy na wyjątkowy koncert kolęd i pastorałek w jazzowych aranżacjach! Wystąpią SENIOR GOSPEL CHOIR oraz: Katarzyna Berger, Marta Mackiewicz, Barbara Piotrowska, Jędrzej Skiba i Natalia Szczypuła!

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Koncert w Formatach // Kolędy i pastorałki

Czas i lokalizacja

04 sty 2019, 19:00 – 20:20

Wrocławski Klub Formaty, Samborska 3-5, 54-615 Wrocław, Polska

O wydarzeniu

EDIT: WSZYSTKIE WEJŚCIÓWKI ZOSTAŁY ODDANE - DZIĘKUJEMY ZA ZAINTERESOWANIE.

Zapraszamy na wyjątkowy koncert kolęd i pastorałek w jazzowych aranżacjach! Wystąpią SENIOR GOSPEL CHOIR oraz: Katarzyna Berger, Marta Mackiewicz, Barbara Piotrowska, Jędrzej Skiba i Natalia Szczypuła!

Wstęp wolny, obowiązują wejściówki, które można odebrać w godzinach racy WKF.

Zamiłowanie do tradycji zaowocowało kolędowo-pastorałkowym projektem, stworzonym przez wrocławskich muzyków, którzy starają się przybliżyć polską ludową kulturę muzyczną. Dzięki temu podczas koncertu usłyszymy zarówno najpopularniejsze jak i te mniej znane kolędy i pastorałki w jazzowych aranżacjach.

Wokaliści:

Katarzyna Berger

Marta Mackiewicz

Barbara Piotrowska

Jędrzej Skiba

Natalia Szczypuła

Muzycy:

fortepian – Filip Miguła

kontrabas – Bartek Chojnacki

perkusja – Dawid Opaliński

Katarzyna Berger – dziewczyna z Wrocławia, którą w muzyce najbardziej fascynują opowiadane historie, dlatego podziwia takich artystów-bajarzy jak Billie Holiday, Nina Simone, Michael Brecker, Antonio Carlos Jobim czy Zbigniew Wodecki. Muzyki nie dzieli według gatunków, a emocji jakie w niej wywołuje, dlatego najmocniej przyciąga ją jazz oraz styl bossa nova. Natomiast w samym byciu na scenie uwielbia to, że poprzez muzykę może zabrać słuchaczy w inne miejsce, w którym nie płynie czas i liczy się tylko to co tu i teraz. Nie zaprzecza, że jest gadułą i często popada w wywody filozoficzne, jednak jeśli chodzi o muzykę, najważniejszym dla niej jest jej ciągłe doświadczanie. W tej dziedzinie kieruje się myślą Franka Zappy, który powiedział „pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury”.

Marta Mackiewicz – pedagog wokalny, wokalistka, instrumentalistka i aktorka scen muzycznych. Absolwentka wokalistyki jazzowej Akademii Muzycznej w Katowicach, rytmiki Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz Studium Musicalowego Capitol we Wrocławiu. Członkini zespołu KAGYUMA wielokrotnie nagradzanego i wyróżnianego za swoją nietuzinkową twórczość. Prywatnie nazywana jest "czarownicą". Rzuca dobre uroki, marzenia przekuwając w rzeczywistość. Śpiewanie daje jej radość, siłę i spokój. Uważa, że głos to wspaniały instrument do wyrażania siebie, swojej ekspresji, emocji, jest dobrym narzędziem do komunikowania się ze światem. Śpiewać znaczy opowiadać historie. Prowadzi indywidualne oraz zespołowe zajęcia wokalne z dziećmi, młodzieżą i seniorami, mocno ceniąc sobie tę działalność. Entuzjastka sushi, teatru tańca i zanikającej mody na kupowanie płyt CD.

Jędrzej Skiba – to pochodzący z Opola 23-letni wokalista i multiinstrumentalista, półfinalista VI edycji Voice of Poland, zwycięzca wielu konkursów wokalnych i producenckich, między innymi organizowanych przez portal 2track, dwukrotny laureat wyróżnienia na festiwalu Carpathia. Miłośnik muzyki rockowej i różnych jej ogniw, od rocka alternatywnego po progresywny metal. Jako swoje główne inspiracje artysta wymienia takie zespoły jak Radiohead, czy Porcupine Tree. Każdy, kto obcuje z jego muzyką dostrzega jej silny ładunek emocjonalny i autentyczność przekazu.

Barbara Piotrowska – wrocławianka, wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Studentka V roku wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz równolegle Wydziału Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku antropologia literatury, teatru i filmu. Laureatka konkursów: Grand Prix 22. Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej Rybnik 2018, Grand Prix XXIII Ogólnopolski Festiwalu Piosenki Angielskiej w Brzegu, II miejsce na 43. Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu, I nagroda na 45. Ogólnopolskich Spotkaniach Zamkowych ,,Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie. Miłośniczka kawy, duetu Wasowski – Przybora i odkrywania ujmujących miejsc w Polsce.

Natalia Szczypuła – wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Szkoliła się we Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz na London Centre of Contemporary Music w Wielkiej Brytanii na wydziale wokalnym. Skończyła pierwszy stopień Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Nowym Sączu w klasie fletu poprzecznego. Od małego zakochana w muzyce soulowej, funkowej i gospel. Wraz z zespołem intensywnie pracuje nad materiałem autorskim. Jej utwory autorskie można było usłyszeć na antenie radia RAM (utwór „Be Here“ wykonany został wraz z zespołem TRELECASTER podczas Ram Session), radia Wrocław i Wrocław Kultura (audycje na żywo) oraz radiowej Trójki.

Wstęp wolny, obowiązują wejściówki, które można odebrać w godzinach racy WKF.

EDIT: WSZYSTKIE WEJŚCIÓWKI ZOSTAŁY ODDANE - DZIĘKUJEMY ZA ZAINTERESOWANIE.

Udostępnij to wydarzenie