wt., 09 lut

|

Wydarzenie online

"Norah Jones" by Natalia Szczypuła | Akademia Jazz Time

Akademia Jazz Time to nowy cykl wydarzeń we Wrocławskim Klubie Formaty. Wspólnie z wrocławskimi artystami chcemy przybliżyć Państwu sylwetki najwspanialszych wokalistek, wokalistów i muzyków jazzowych, którzy zapisali się na stałe w światowej historii muzyki jazzowej.

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
"Norah Jones" by Natalia Szczypuła | Akademia Jazz Time

Czas i lokalizacja

09 lut 2021, 19:30

Wydarzenie online

O wydarzeniu

Akademia Jazz Time to nowy cykl wydarzeń we Wrocławskim Klubie Formaty. Wspólnie z wrocławskimi artystami chcemy przybliżyć Państwu sylwetki najwspanialszych wokalistek, wokalistów i muzyków jazzowych, którzy zapisali się na stałe w światowej historii muzyki jazzowej. Pierwszy cykl nosi tytuł #KOBIETY. Powstanie w nim w sumie 12 odcinków, które poprowadzą: Barbara Piotrowska, Natalia Szczypuła, Marta Mackiewicz i Kasia Berger, a towarzyszyć im będą pianiści: Sebastian Łobos, Bartek Ziętara i Dominik Mąkosa.

W pierwszym odcinku Akademii Jazz Time przybliżymy Państwu postać wspaniałej współczesnej wokalistki – Norah Jones. To artystka o ciepłym, kojącym głosie, dziewięciokrotna laureatka nagrody Grammy, uznana przez magazyn Billboard za topową artystkę jazzową 2000 r. Sprzedała ponad 50 milionów płyt na całym świecie. Swój debiutancki album, „Come Away With Me” wydała w 2002 roku. Płytę, która dotarła na szczyt listy „Billboardu”, promowały single „Come Away With Me”, „Don't Know Why” i „Turn Me On”.

Natalia Szczypuła i Sebastian Łobos opowiedzą Państwu o tym, czego prawdopodobnie wcześniej nie wiedzieliście, przedstawią swoje interpretacje utworów Nory Jones i sprawiają, że ponownie zakochamy się w tej niezwykłej wokalistce.

-----

Natalia Szczypuła – wokalistka, songwriterka poruszająca się w soulu, funku i jazzie. Jej materiał autorski łączy w sobie elementy tych trzech gatunków. Na streamingach oraz YouTube dostępnych jest już 5 singli Natalii, a kolejne mają pojawiać się w następnych miesiącach. Jej płyta autorska ma pojawić się w tym roku.

Jest półfinalistką 11. edycji programu The Voice of Poland. tworzy po polsku, ale i po angielsku, ponieważ studia wokalistyki na londyńskiej uczelni London Centre of Contemporary Music, mocno ukształtowały jej muzyczną drogę. Użyczyła swojego głosu do ścieżki dźwiękowej spektakli "Siostra i Cień", "Café Panique", "Dryl" oraz filmu "Błoto" (2018).

Jej piosenki można usłyszeć na antenie Radia RAM, Radia Wrocław, Wrocław Kultura, Radia Luz, Radia eM 107,6 Fm oraz Radiowej Trójki (singiel "Toniesz"). Singiel, „Brand New”, znalazł się na czele listy „Polska Alternatywa”, a wcześniejszy, „Toniesz” zagościł na liście „Znane i lubiane” (spotify). Utwór "Z tobą" nagrany w ramach programu The Voice of Poland 11, odniósł spory sukces w internecie i znalazł się na liście "New Music Friday Polska" oraz "Po prostu, po polsku".

Koncertuje w Polsce i na świecie – w grudniu 2019 roku występowała w Chinach w ramach „Polish Games – Creative Poland: The Concert” u boku Natalii Grosiak. Ma za sobą również koncerty w londyńskich klubach (Amersham Arms, The Cube, etc. ). Na co dzień aktywnie uczestniczy w muzycznym życiu Wrocławia - można usłyszeć ją np. w Vertigo Jazz Club, klubie Nietota, a nawet w miejscach takich jak Narodowe Forum Muzyki czy w Filharmonii Dolnośląskiej.

Udostępnij to wydarzenie