niedz., 29 wrz | Wrocławski Klub Formaty

NowoBrzmienia w Formatach!

Po kilkuletniej przerwie do Wrocławskiego Klubu Formaty powracają NowoBrzmienia! Zapraszamy na wyjątkowy koncert już 29 września 2019 roku. Wystąpią: Santabarbara Music oraz Oxford Drama!
Rejestracja jest zamknięta
NowoBrzmienia w Formatach!

Czas i lokalizacja

29 wrz 2019, 18:00 – 20:40
Wrocławski Klub Formaty, Wrocławski Klub Formaty, Samborska, Wrocław, Polska

O wydarzeniu

 Po kilkuletniej przerwie do Wrocławskiego Klubu Formaty powracają NowoBrzmienia!

Zapraszamy na wyjątkowy koncert już 29 września 2019 roku. Wystąpią: Santabarbara Music oraz Oxford Drama!

  • SANTABARBARA

Santabarbara - najnowszy projekt braci Pospieszalskich drugiego pokolenia (wywodzących się z muzykującej rodziny Pospieszalskich), który zapoczątkowali Łukasz, Marek, Szczepan i Nikodem Pospieszalscy. Na co dzień poruszający się na przeróżnym gruncie muzycznym, od szeroko pojętej muzyki rozrywkowej, elektronicznej, klasycznej, poprzez muzykę ludową, aż do awangardowej improwizacji.

Projekt ten to połączenie syntetycznych brzmień z akustyczną perkusją oraz męskimi wokalami. Staramy się tutaj pokazać jaka jest nasza koncepcja na tworzenie piosenki, przy czym nie opieramy się na utartych schematach formalnych, czy kompozycyjnych. Nadrzędną rolę w każdym utworze pełni melodia i harmonia, do której staramy się podejść w nieoczywisty sposób aranżacyjny. W naszej twórczości inspirujemy się wpływami min. Jamesa Blake’a, Radiohead, Metronomy, The Beatles, a także muzyki czysto elektronicznej, czy nawet techno.

Tutaj staramy się połączyć te pomysły w jedną spójną całość, a przy tym mamy nadzieję na pokazanie czegoś nowego i świeżego.

Obecnie zespół funkcjonuje w trio (Szczepan, Łukasz i Nikodem) i szykuje się do nagrania płyty, której premiera jest zaplanowana na 2019 rok.

  • OXFORD DRAMA

Oxford Drama to wrocławski duet, który tworzą Gosia Dryjańska i Marcin Mrówka, ich debiutancki album In Awe został uznany jednym z najciekawszych debiutów 2015 roku na polskiej scenie. Zespół powraca z nowym albumem Songs wydanym 21 września nakładem ART2 Music.

Pierwszym singlem zapowiadającym płytę był utwór Alter Ego. Ostatnim singlem płyty Songs jest utwór Be Kind, do którego wideo – zgodnie z ideą DIY - powstało podczas podróży Gosi i Marcina do Barcelony.

O ,,Songs” piszą między innymi: Agnieszka Szydłowska, PR Trójka ,, 10 piosenek, 10 precyzyjnych konstrukcji, w których melancholia cudownie równoważy się energią młodości. Bezpretensjonalnie i bez komplikacji - brawo! „

Bartek Chaciński, Polifonia: ,, Wrocławski duet potwierdza znany z In Awetalent do pisania bezpretensjonalnych piosenek. Ich długie, miękkie, śpiewne frazy wyraźnie odstają od konkurencji – w większości bardziej nerwowej i myślącej o melodiach w bardziej zrytmizowany sposób. Małgorzata Dryjańska rozwija się tu wokalnie, a nowa muzyka brzmi bardziej organicznie, przynosi więcej partii gitar […]”

Paweł Klimczak, Activist ,, Na „Songs” duet rozwinął skrzydła, stając się pełnoprawnym indie zespołem. Aranżacje są dużo bogatsze i bardziej dynamiczne, a kompozycje i produkcja odsyłają do klasyków popu – zarówno tych starszych („Seasons” czy „Party Song”), jak i nowszych („110”, „Be Kind”).”

Na koncercie Oxford Drama wystąpi w składzie: Małgorzata Dryjańska –śpiew, instrumenty klawiszowe, gitara Marcin Mrówka – gitara, wokale– perkusja Anna Pasic – wokale, instrumenty kawiszowe Jarek Zagrodny – perkusja Michał Szczepaniec – bas

-- Bilety w cenie 20 zł (przedsprzedaż) i 30 zł (w dniu koncertu). Kategoria wiekowa: 14+

Bilety:

 https://goingapp.pl/evt/2146916/nowobrzmienia-w-formatach 

Udostępnij to wydarzenie