sob., 21 wrz

|

Wrocławski Klub Formaty

Poranek Familijny | KINO

Zapraszamy na film pt. „Hokus-pokus, Albercie Albertsonie”! Kategoria wiekowa: 4+

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Poranek Familijny | KINO

Czas i lokalizacja

21 wrz 2019, 11:00 – 12:20

Wrocławski Klub Formaty, Wrocławski Klub Formaty, Samborska, Wrocław, Polska

O wydarzeniu

Zapraszamy na film pt. „Hokus-pokus, Albercie Albertsonie”!

Kategoria wiekowa: 4+

To jest Albert Albertson. Lat sześć. Albert marzy o tym, by mieć psa. Właśnie takiego, jakiego ma magik z sąsiedztwa. A może by tak użyć magii i w ten sposób spełnić swoje największe marznie? A więc hokus-pokus, Albercie Albertsonie…

Hokuspokus, Albercie Albertsonie to filmowa wersja przygód przedszkolaka znanego dzieciom z serii książek Gunilli Bergström (Wyd. Zakamarki). Pisarka i jednocześnie autorka ilustracji otrzymała za swoją twórczość wiele nagród i wyróżnień. Przygody Alberta przetłumaczone zostały na kilkadziesiąt języków i rozeszły się w przeszło ośmiomilionowym nakładzie w Szwecji i poza jej granicami. Hokuspokus... to opowieść o dorastaniu, o odpowiedzialności, o magii i o tym, że marzenia się spełniają w najmniej oczekiwany sposób. Chłopiec marzy o posiadaniu psa, ale jego tata uważa, że jest na to zdecydowanie za wcześnie. Albert jest przekonany, że do spełnienia marzenia można użyć magicznych sztuczek, w których świat wprowadza go zaprzyjaźniony magik. Okazuje się jednak, że to nie takie łatwe, jak by się mogło wydawać.

W 2012 roku minęło 40 lat od ukazania się pierwszej historii o Albercie Albertsonie, który w Szwecji nazywa się Alfons Åberg. Z tej okazji Gunilla Bergström uhonorowana została przez szwedzki rząd medalem Illis Quorum za "nowatorską twórczość literacką i ilustratorską znakomicie ukazującą świat z dziecięcej perspektywy".

Czas trwania: 72 min, Produkcja: Norwegia 2013, Wersja językowa: Dubbing

 

--

Bilety do nabycia w aplikacji Going, na stronie www.goingapp.pl lub w kasie Wrocławskiego Klubu Formaty (także przed wydarzeniem, z zastrzeżeniem dostępności biletów).

Zniżka URBANCARD w wysokości 20% wyłącznie z kartą URBANCARD w kasie Wrocławskiego Klubu Formaty. Płatność wyłącznie gotówką.

Udostępnij to wydarzenie