sob., 15 sty | Wrocław

Poranek Familijny | Kino sferyczne

Zapraszamy na Poranek Familijny - Formaty odwiedzi Kino sferyczne! Co to takiego?
Rejestracja jest zamknięta
Poranek Familijny | Kino sferyczne

Czas i lokalizacja

15 sty, 10:00 – 13:30
Wrocław, Samborska 3-5, 54-615 Wrocław, Polska

O wydarzeniu

Filmy sferyczne – niezwykłe emocje oraz nieznany dotąd świat w sferycznym kinie pod kątem 360º. Zapraszamy wszystkich do świata pełnego tajemnic, z nami odkryjecie niepowtarzalne widoki z głębi oceanu oraz przeniesiecie się do planetarium, aby zobaczyć kosmos z bliska!

Kino sferyczne to specjalna kopuła, która stanie w sali koncertowej WKF, do której wchodzą widzowie i pod kątem 360 stopni oglądają fascynujące filmy!

15 stycznia 2022 roku odbędą się następujące seanse:

----------------------------------------------------------------------

Godzina 10:00 - Kaluokahina – zaczarowana rafa

Dla dzieci w wieku od 4 lat, limit osób: 16

Czas trwania: 33 min

Jest to pierwszy, pokazywany pod kątem 360º przygodowy film dla dzieci. Przeplata się w nim intrygująca historia zanikającej rafy i jej bohaterów: młodej ryby piły o imieniu Jake oraz paranoidalnej rybki o imieniu Mały. Film pokazuje, jak bardzo nasze życie może być zależne od tego, co dzieje się dookoła nas.

Ogromny ocean kryje w sobie cudowne tajemnice. Jedną z nich jest Kaluoka‘hina – morski strażnik. Nie jest to zwyczajna rafa. Jej mieszkańcy wiodą spokojny tryb życia, do momentu, gdy wybuch podwodnego wulkanu niszczy czary obronne rafy. Nasi bohaterowie, Jake i Mały, spróbują dowiedzieć się w jaki sposób można uratować zaczarowaną rafę. Pomóc im może jedynie starożytna legenda o dotknięciu Księżyca. Tylko jak mieszkańcy oceanu mogą dotknąć Księżyca? Jest to jedna z intrygujących tajemnic, którą wspólnie będziemy musieli odkryć.

----------------------------------------------------------------------

Godzina 10:45 - Przyjaciele – w organizmie człowieka

Dla dzieci w wieku od 5 lat, limit osób: 16

Czas trwania: 28 min

Główne postacie:

Steven - zwariowany na punkcie filmów chłopak, trochę tchórzliwy, od niedawna przeprowadził się do sąsiedztwa.

Teresa - odważna, uczciwa miłośniczka przyrody i zwierząt, uwielbiająca sport, dla której wózek inwalidzki nie jest przeszkodą do życia.

Aleks - nieśmiały, miłośnik nauki o logicznym myśleniu.

Ciasteczko - stary bezdomny pies, który dla pozostałych bohaterów jest prawdziwym przyjacielem.

Tajemnicze spotkanie połączy wszystkich bohaterów filmu na zawsze, zaś cudowny wynalazek – wirtualny pokój rzeczywistości zakuje widzów swoją nieprawdopodobną historią o tym, co tak naprawdę dzieje się w ciele człowieka. Bohaterowie przeniosą się do ludzkiego wnętrza, gdzie zobaczą jak oko jest powiązane z mózgiem, w jaki sposób nasz organizm jest zasilany tlenem, jak pracuje serce i co dzieje się w układzie pokarmowym. Jednak to jeszcze nie wszystko: do wirtualnego pokoju rzeczywistości wraz z naszymi bohaterami przedostaje się wirus, którego nasi bohaterowie będą musieli się pozbyć. Wirus - intruz jest bardzo niebezpieczny i na wszelkie możliwe sposoby będzie próbował wywołać najgorsze choroby. Czy naszym bohaterom uda się go pokonać? Dowiesz się po obejrzeniu tego niesamowitego filmu edukacyjnego.

----------------------------------------------------------------------

Godzina 11:30 - Polaris. Tajemnica nocy polarnej

Dla dzieci w wieku od 5 lat, limit osób: 16

Czas trwania: 29 min

Godzina 12:15 - Polaris. Tajemnica nocy polarnej

Dla dzieci w wieku od 5 lat, limit osób: 16

Czas trwania: 29 min

James, pingwin podróżujący od bieguna południowego, oraz Vladimir, uroczy miś z bieguna północnego, poznali się na Morzu Arktycznym. Rozmawiali o swoich miejscach zamieszkania, obserwowali gwiazdy i zastanawiali się dlaczego noc jest tak długa na obu biegunach Ziemi. Nowicjusze astronomii zaprzyjaźnili się i wspólnie próbowali rozwikłać tę tajemnicę poprzez obserwację i logikę.

Dzięki surowości Jamesa oraz genialnej pomysłowości Vladimira, ich naukowe przygody sprawiły że zbudowali obserwatorium, a później własny statek kosmiczny. Podczas podróży, która zaprowadziła ich aż do Marsa oraz Saturna, znaleźli odpowiedzi i odkryli, że planety pozornie tak różne, mają jednocześnie wiele wspólnego.

----------------------------------------------------------------------

Godzina 13:00 - Tajemnice drzew

Dla dzieci w wieku od 5 lat, limit osób: 16

Czas trwania: 33 min

Każdy z nas wie, że drzewa są niezbędne by chronić różnorodność biologiczną oraz podtrzymywać życie na planecie, jednak DLACZEGO tak jest? Co wiemy o fotosyntezie, zmianach tlenu i strukturze drzew od korzeni do liści? Jak drzewa otrzymują energię słoneczną? Dlaczego rosną? W jaki sposób, wbrew grawitacji, woda przedostaje się od korzeni do liści na wierzchołkach drzew? Na te oraz inne pytania odpowiedzą bohaterowie filmu: dociekliwa i miła biedronka Dolores oraz wyjątkowy świetlik Mike. Razem z nimi widzowie wyruszą w podróż do cudownego świata przyrody, by odkryć największe tajemnice drzew!

---------------------------------------------

Więcej informacji o Kinie Sferycznym:

https://sferycznekino.pl/

---------------------------------------------

BILETY DOSTĘPNE WYŁĄCZNIE W KASIE WKF w cenie 15 zł/osobę. Płatność gotówką.

Informacje o dostępności miejsc, tel. 71 789 3320, wewn. 3.

Zapraszamy!

Udostępnij to wydarzenie