pt., 22 lut

|

Wrocławski Klub Formaty

Przydasie - Makrama

Plecionka znana już w czasach starożytnych użytkowana na wiele sposobów. Dzisiaj najczęściej wykorzystywana jako dekoracja wnętrz czy element garderoby.

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Przydasie - Makrama

Czas i lokalizacja

22 lut 2019, 18:00 – 20:30

Wrocławski Klub Formaty, Wrocławski Klub Formaty, Samborska, Wrocław, Polska

O wydarzeniu

Makrama to sztuka wiązania sznurków. Znana już z czasów starożytnych służyła do wyplatania między innymi ozdób okryć wierzchnich, nakryć na siedzenia... Dzisiaj niewiele się zmieniło. Plecionki ozdabiają ściany naszych mieszkań, nosimy makramowe torby, piękne sploty okrywają nasze ramiona a, w postaci bransoletek, makramy zdobią nadgarstki...

Serdecznie zapraszamy na warsztaty z plecenia makramy. Być może będzie to początek do wspaniałej przygody z wytwarzaniem niepowtarzalnego rękodzieła...

Bawełniane sznurki można plątać na miliony sposobów uzyskując niezliczone ilości wzorów. Zajęcie uspokaja, uczy cierpliwości, rozwija wyobraźnię i oczyszcza umysł - walor nie tylko estetyczny ale i terapeutyczny.

Jak wyplatać pokaże nam Aua. Kompendium wiedzy na temat makram- jej splotów i użytkowania. Przez jej ręce przeszło dziesiątki kilometrów bawełnianego sznurka i żaden supeł jej nie straszny.

Warsztaty odbędą się w ostatni piątek miesiąca o godzinie 18:00.

Koszt uczestnictwa wynosi 65 zł a na zapisy i wpłaty czekamy do 21.02.19. Zapewniamy materiały i kreatywną atmosferę.

Tel. kontaktowy 71 789 33 20

Udostępnij to wydarzenie