pt., 29 paź

|

Wrocław

Rzeźba i miejsce - Magda Grzybowska | wykład 29.10.2021

Zapraszamy wykład Magdy Grzybowskiej "Rzeźba i miejsce" w ramach projektu artystycznego dla seniorów "Sztuka bez wyjątku".

Nie prowadzimy sprzedaży biletów
Zobacz inne wydarzenia
Rzeźba i miejsce - Magda Grzybowska | wykład 29.10.2021

Czas i lokalizacja

29 paź 2021, 16:00 – 17:00

Wrocław, Samborska 3-5, 54-615 Wrocław, Polska

O wydarzeniu

Zapraszamy wykład Magdy Grzybowskiej "Rzeźba i miejsce" w ramach projektu artystycznego dla seniorów "Sztuka bez wyjątku". Wykład odbędzie się 29.10.2021 o godz. 16:00 we Wrocławskim Klubie Formaty.

Wstęp dla wszystkich seniorów - bezpłatny.

Wejście dla pozostałych chętnych - 5 zł.

Na wykład obowiązują zapisy - ilość miejsc ograniczona. Zapisy pod numerem telefonu: 71 789 33 20, wewn. 1 lub na adres mailowy: a.blada@wkformaty (w tytule prosimy o podanie imienia i nazwiska z dopiskiem: "wykład 29.10.")

Magda Grzybowska  

Wydział Rzeźby i Mediacji Sztuki  ASP we Wrocławiu  

W działalności twórczej odnosi się przede wszystkim do zjawisk przestrzennych, niekoniecznie zamykających się w pojęciu rzeźby. Do swoich prac włącza zarówno obiekty rzeźbiarskie jak i film, fotografie, rysunek, zjawiska świetlne, sytuacje, gest, dźwięk i ruch. Sięga po różnorodne media. Interesuje ją dychotomia pomiędzy trwałym i nietrwałym, relacje, kategoria miejsca. Realizuje otwarty projekt artystyczno-badawczy „Rzeźba i fenomen sceny” korzystając z wypracowanej formy zdarzenia wizualnego (sytuacji), gdzie budowane jest napięcie pomiędzy przestrzenią, obiektem, performerem i widzem.

Podczas wykładu Magda opowie o swojej twórczości i działaniach twórczych, a także odpowie na pytania publiczności. Liczymy na żywą dyskusję i zaangażowanie uczestników. 

Kilka słów o samym projekcie "Sztuka bez wyjątku":

"Sztuka bez wyjątku" jest to cykl 8 warsztatów artystycznych (zajęć praktycznych) dla zapisanych wcześniej seniorów oraz 6 spotkań edukacyjnych (wykładów) dla wszystkich chętnych, podczas których uczestnicy będą mieli okazję poznać nie tylko sylwetki wrocławskich (i nie tylko) artystów i kuratorów sztuki, ale również spróbować własnych sił w twórczości plastycznej, co zwieńczone zostanie wystawą prac uczestników projektu. Więcej: https://www.wkformaty.pl/sztuka-bez-wyjatku

Podczas zajęć praktycznych uczestnicy pracują nad realizacjami, które zaprezentowane zostaną podczas wernisażu wystawy wieńczącej cały projekt. 

WYSTAWA - 03.12.2021 | godz. 18:00

Udostępnij to wydarzenie