wt., 16 lut | Wydarzenie online

"Stacey Kent" by Kasia Berger | Akademia Jazz Time

Akademia Jazz Time to nowy cykl wydarzeń we Wrocławskim Klubie Formaty. Wspólnie z wrocławskimi artystami chcemy przybliżyć Państwu sylwetki najwspanialszych wokalistek, wokalistów i muzyków jazzowych, którzy zapisali się na stałe w światowej historii muzyki jazzowej.
Rejestracja jest zamknięta
"Stacey Kent" by Kasia Berger | Akademia Jazz Time

Czas i lokalizacja

16 lut 2021, 19:30
Wydarzenie online

O wydarzeniu

Akademia Jazz Time to nowy cykl wydarzeń we Wrocławskim Klubie Formaty. Wspólnie z wrocławskimi artystami chcemy przybliżyć Państwu sylwetki najwspanialszych wokalistek, wokalistów i muzyków jazzowych, którzy zapisali się na stałe w światowej historii muzyki jazzowej. Pierwszy cykl nosi tytuł #KOBIETY. Powstanie w nim w sumie 12 odcinków, które poprowadzą: Barbara Piotrowska, Natalia Szczypuła, Marta Mackiewicz i Kasia Berger, a towarzyszyć im będą pianiści: Sebastian Łobos, Bartek Ziętara i Dominik Mąkosa.

W kolejnym odcinku Akademii Jazz Time przybliżymy Państwu postać wspaniałej wokalistki – Stacey Kent. 

Stacey Kent - amerykańska wokalistka, obdarzona niesamowicie delikatnym i kojącym wokalem. Przyglądając się jej życiu można odnieść wrażenie, że zostało napisane przez bajkopisarza. Pierwotnie studiowała komparytystykę literacką na Sarah Lawrence College w Nowym Yorku. W wyniku zupełnego przypadku pewnego dnia wylądowała w Anglii i dostała się do Guilhall Shool of Music and Drama. Podczas tych studiów poznała swojego męża Jima Tomlinsona, z którym od tamtej pory tworzą parę nie tylko w życiu prywatnym, ale i niezwykle kreatywną parę w życiu zawodowym.

Artystka ma na swoim koncie 11 albumów, koncerty w ponad 55 krajach, nagrywanie dla jednej z najbardziej prestiżowych wytwórni muzycznych Blue Note Records, mnóstwo prestiżowych nagród w tym między innymi nominację do nagrody Grammy za album "Breakfast on the morning train”, nie wspominając już o rzeszy fanów na całym świecie. Biegle mówiąca w pięciu języka artystka śpiewa nie tylko po angielsku, ale też francusku i portugalsku. To otworzyło jej drogę na wiele zagranicznych festiwali i wydarzeń. Odbyła tournee po Brazylii gdzie mogła spełnić swe marzenia i współpracować ze swoimi idolami m.in z Edu Lobo, Roberto Menescal i Marcos Valle. Ten ostatni oczarowany jej głosem zaprosił do nagrania wspólnego albumu Ao Vivo. Powstał też materiał DVD, który uwiecznił kulisy ich współpracy i proces powstawania całego materiału.

Stacey Keny jest zdecydowanie artystką nietuzinkową, o ciekawej osobowości, która urzeka nie tylko swoim głosem, ale przede wszystkim darem jakim jest umiejętność opowiadania historii zaklętych w muzyce.

-----

Katarzyna Berger - wokalista, pedagog wokalny. W muzyce najbardziej fascynują ją opowiadane historie, dlatego podziwia takich artystów-bajarzy jak Billie Holiday, Nina Simone, Michael Brecker, Antonio Carlos Jobim czy Zbigniew Wodecki. Muzyki nie dzieli według gatunków a na emocje jakie w niej wywołuje, dlatego najmocniej przyciąga ją jazz oraz styl bossa nova. Natomiast w samym byciu na scenie uwielbia to, że poprzez muzykę może zabrać słuchaczy w inne miejsce, w którym nie płynie czas i liczy się tylko to co tu i teraz.

Udostępnij to wydarzenie