niedz., 24 kwi

|

Wrocław

Wernisaż z muzyką | Anna Herman & Dominika Kuręda i MultiDavid

Zapraszamy na kolejny "Wernisaż z muzyką", który odbędzie się 24 kwietnia 2022 roku o godzinie 18:00! Swoje malarstwo zaprezentuje Anna Herman, a wystąpią: Dominika Kuręda i MultiDavid!

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Wernisaż z muzyką | Anna Herman & Dominika Kuręda i MultiDavid

Czas i lokalizacja

24 kwi, 18:00

Wrocław, Samborska 3-5, 54-615 Wrocław, Polska

O wydarzeniu

Zapraszamy na kolejny "Wernisaż z muzyką", który odbędzie się 24 kwietnia 2022 roku o godzinie 18:00! Swoje malarstwo zaprezentuje Anna Herman, a wystąpią: Dominika Kuręda i MultiDavid!

--

ANNA HERMAN

Wernisaż pt. "Potrzask"

Anna Herman (de domo Kiszka) – absolwentka, a obecnie doktorantka malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Tworzy obrazy w technice mieszanej na płótnie oraz na papierze.  

Brała udział w kilkudziesięciu wystawach malarskich oraz ilustracyjnych w kraju i za granicą m.in. w Tokio, Dreźnie, Monachium, Kownie, Lwowie. 

Jest autorką 6 murali zlokalizowanych we Wrocławiu, m.in. w Narodowym Forum Muzyki oraz Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA. Nagrodzona brązowym medalem w międzynarodowym konkursie JIA Illustration Award, finalistka biennale ilustracji w Kownie.

"Potrzask" to projekt inspirowany słynnym tryptykiem Hieronima Boscha Ogród rozkoszy ziemskich. Prace przedstawiają kobiety umieszczone w fantazyjnych przestrzeniach, które mają kusić widza swoimi przerośniętymi owocami, figlarnymi roślinami i przytulnie obłymi formami. Z na wpół oświetlonych, teatralnych wnętrz wyłaniają się jednak podejrzane, zwierzęce kształty, mogące mimo swojej wizualnej atrakcyjności zwiastować niebezpieczeństwo. Z kolorowych, kuszących form wynurzają się zakleszczające pędy, grzyby zawłaszczające sobie ciało i konstrukcje, z których nie sposób się wydostać.

Czy marzycielskie, zaabsorbowane otoczeniem bohaterki są świadome tej cichej groźby, która czai się tuż obok? Czy może przegapiły już moment, w którym to co je otula przeistoczyło się w dyskretną pułapkę? 

Przedstawione obrazy mają na celu ukazanie rodzaju pięknej opresji, która może powstać, gdy za bardzo zatracimy się w przyjemności i ślepej pogoni za tym, co postrzegamy jako piękno.

--

DOMINIKA KURĘDA & MULTIDAVID

Koncert

Dominika Kuręda - 24-letnia wokalistka pochodząca z Leśnej - małej miejscowości w woj. dolnośląskim. Rodzinna, sentymentalna i poddająca się emocjom. Samouk bez wykształcenia muzycznego, nieczytający nut... Czytający serce.

MultiDavid- multi instrumentalista, pasjonat dźwięku.

--

WSTĘP NA WYDARZENIE NA PODSTAWIE WEJŚCIÓWEK. ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA.

W celu rezerwacji miejsca:

- wyślij email z prośbą o rezerwację: m.bober@wkformaty.pl (preferowana forma kontaktu)

- telefonicznie: 71 789 33 20, wewn. 2.

ZAPRASZAMY!

Udostępnij to wydarzenie