niedz., 20 sty

|

Wrocławski Klub Formaty

Wernisaż z muzyką / Grzegorz Sawa-Borysławski & Kuba Lechki Trio

Wernisaż pt. "Pocztówki z Czarnobyla" - Grzegorz Sawa-Borysławski Koncert - Kuba Lechki Trio

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Wernisaż z muzyką / Grzegorz Sawa-Borysławski & Kuba Lechki Trio

Czas i lokalizacja

20 sty 2019, 18:00 – 19:20

Wrocławski Klub Formaty, Samborska 3-5, 54-615 Wrocław, Polska

O wydarzeniu

-------------------------------------------

GRZEGORZ SAWA-BORYSŁAWSKI

-------------------------------------------

- ur. 1983; polski artysta, fotograf, muzyk. Absolwent na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu i Poznaniu; Laureat wielu nagród i wyróżnień z fotografii, grafiki i designu. Tworzy czynnie od 2005 roku - głównie za pomocą camery obscury własnej konstrukcji i pozytywowych technik klasycznych (cyjanotypia, kalotypia, guma dwuchromianowa, techniki litowe). W dorobku wystawy indywidualne i zbiorowe (w Polsce i za granicą), warsztaty, wykłady i prezentacje z tematyki fotografii otworkowej.

"POCZTÓWKI Z CZARNOBYLA"

Seria 15 fotografii wykonanych w Czarnobylskiej Strefie Zamkniętej, wywołanych analogowo w technice litowej, poddanych procesom degradacji chemicznej i terminczej. Jest to kolejny, czwarty cykl prac autora z tej lokalizacji. Nie są to oczywiste, typowe i sztampowe klatki jakie można obejrzeć skażonych terenów Prypeci, Czarnobyla i okolic. Postapokaliptyczny krajobraz, niespokojny spokój, ogromna cisza.

KONCERT - KUBA LECHKI TRIO

Filip Miguła - piano

Wojtek Bergander - kontrabas

Kuba Lechki - perkusja

Muzycy w swojej twórczości inspirują się nie tylko kanonem muzyki jazzowej i rozrywkowej, ale również muzyką folkową całego świata, czy też różnymi odmianami muzyki elektronicznej. Zespół jest bezpośrednim przełożeniem muzyki kwintetu perkusisty (który tworzy m.in. z Filipem Migułą) na mały skład pozbawiony instrumentów dętych. W repertuarze znajdują się autorskie kompozycje, stawiające na swobodę wypowiedzi oraz kolektywną improwizację.

- - - - - - - - - - - -

WSTĘP WOLNY

- - - - - - - - - - - -

Wydarzenie dla osób pełnoletnich.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Udostępnij to wydarzenie