niedz., 12 wrz | Wrocław

Wernisaż z muzyką | Hana Mikulenková & Monika Wiśniowska-Basel i Tomasz Basel

Zapraszamy na wrześniowy wernisaż z muzyką! Na wernisaż obowiązują zapisy - informacja na samym dole.
Nie prowadzimy sprzedaży biletów
Wernisaż z muzyką | Hana Mikulenková & Monika Wiśniowska-Basel i Tomasz Basel

Czas i lokalizacja

12 wrz 2021, 18:00
Wrocław, Samborska 3-5, 54-615 Wrocław, Polska

O wydarzeniu

Zapraszamy na wrześniowy wernisaż z muzyką!

Na wernisaż obowiązują zapisy - informacja na samym dole.

--

Hana Mikulenková  WERNISAŻ

Hana Mikulenková jest czeską malarką, absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Bratysławie (2011). Aktualnie tworzy i pracuje w Czechach.

W Jej twórczości jest silnie wyczuwalny wpływ egzotyki (żyła dwa lata na Bali, gdzie ukończyła Instytut Sztuki Indonezyjskiej Denpasar). Inspiracji dla swoich prac szukała już wcześniej, poprzez podróże do Azji oraz na studiach w Brazylii, Grecji i Portugalii. Wystawia w kraju i za granicą. Po raz ostatni można było zobaczyć Jej prace na wystawie indywidualnej “In the ocean of me” w Galerii Śląsko-Ostrawskiej w tym roku.

Obrazy Hany są wyraziste dzięki charakterystycznemu językowi i pasji do samego medium malarstwa. Główną cechą jej prac jest przeplatanie się warstw malarskich, energetycznego koloru i gestu, gdzie widz ma jeszcze miejsce na własną wyobraźnię i dzięki temu może odkryć to, co Mikulenkova chce przekazać swoją sztuką.

Malarstwo abstrakcyjne ma również ślady konkretnych wskazówek, głównie motywów naturalnych - roślinności, ruchów chmur i wody.

Wystawa we Wrocławskim Klubie Formaty zaprezentuje najnowsze prace Hany Mikulenkovej z 2021 roku, na których to artystka porusza ideę połączeń i przepływu (connections and flow).

 Ten rok był specyficzny dla wszystkich, a postrzeganie wartości, takich jak połączenie, bez względu na to, czy jest to połączenie z naturą, relacje lub cokolwiek, co przyniosło nam pozytywną korzyść, ukształtowało nas w tym czasie.

Flow - przepływ jest na obrazach reprezentowany przez symbol linii oraz przepływ chmur na niebie i wody w oceanie. Twórczość Mikulenkovej jest abstrakcyjna, ale jednocześnie pełna symboli, delikatna, ale zdecydowana.

--

Monika Wiśniowska-Basel & Tomasz Basel  KONCERT

Monika Wiśniowska-Basel (wokalistka) i Tomasz Basel (pianista) to muzyczne małżeństwo silnie związane z Wrocławską sceną muzyczną. Występują (razem i oddzielnie) w wielu formacjach muzycznych takich jak Girls On Fire (laureaci Festiwalu w Opolu 2018), FreeWolni (zespół coverowy), The Wellness Sound, Opole Gospel Choir, 5000 stóp nad ziemią i wiele innych.

--

WSTĘP NA WYDARZENIE NA PODSTAWIE WEJŚCIÓWEK. OBOWIĄZUJĄ ZAPISY. REZERWACJA MIEJSC: m.bober@wkformaty.pl (preferowana forma kontaktu), lub 71 789 33 20, wewn. 2. Ilość miejsc ograniczona.

ZAPRASZAMY!

WYDARZENIE DLA OSÓB PEŁNOLETNICH.

Udostępnij to wydarzenie