niedz., 22 wrz

|

Wrocławski Klub Formaty

Wernisaż z muzyką | Jan Leszek Zirny, Mackiewicz & Berger

Zaprszamy na pierwszy wernisaż z muzyką w sezonie 2019/2020, podczas którego Jan Leszek Zirny zaprezentuje kolaże, oraz wystąpią Marta Mackiewicz i Katarzyna Berger!

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Wernisaż z muzyką | Jan Leszek Zirny, Mackiewicz & Berger

Czas i lokalizacja

22 wrz 2019, 18:00 – 19:30

Wrocławski Klub Formaty, Wrocławski Klub Formaty, Samborska, Wrocław, Polska

O wydarzeniu

Zaprszamy na pierwszy wernisaż z muzyką w sezonie 2019/2020, podczas którego Jan Leszek Zirny zaprezentuje kolaże, oraz wystąpią Marta Mackiewicz i Katarzyna Berger!

Kategoria wiekowa: 18+

JAN LESZEK ZIRNY - KOLAŻ

"KOLAŻ, WYDARZENIA I MY"

Tworzyć to znaczy mieć w sobie taki wewnętrzny nadmiar emocji i umiejętności które znajdują ujście w różnych dziedzinach sztuki. Patrząc, odbierając sztukę, nie jest ważne to co widzimy, ale to, co poczujemy kiedy na to patrzymy, słuchamy, dotykamy. Ma to szczególne znaczenie w technice artystycznej którą nazywamy kolarzem.

Słowo kolaż pochodzi od francuskiego słowa "coller", to znaczy sklejać. Termin ten został użyty po raz pierwszy przez Georgesa Braqueza także Pabla Picasso na początku dwudziestego wieku, kiedy ta starożytna technika znana w Chinach 200 lat przed naszą erą stała się częścią Sztuki Nowoczesnej. Kolaż to technika plastyczna powstała przez naklejanie na płótno lub inne podłoże różnych materiałów i tworzyw, a zatem produkt finalny jest kompilacją nie tylko różnego podłoża materiałów i technik, ale także kompilacją skrótów myślowych które stosuje artysta w przekazywaniu widzom swojej artystycznej wizji. Tą niezwykłą techniką posługuje się Jan Leszek Zirny.

Artysta o niezwykłej wrażliwości, który z ogromną spostrzegawczością, skrótami myślowymi, własną wizją otaczającej go rzeczywistości przenosi na płótno i papier zapis życia w różnych jego odsłonach i wymiarach. Urodzony w Polsce mieszkający na stałe z rodziną w Niemczech pielęgniarz z zawodu, z wyboru i zamiłowania esteta koneser sztuki i miłośnik sztuk wszelakich. To co najbardziej zachwyca, zdumiewa, intryguje i prowokuję w jego obrazach i dziełach to rzeczywistość która nigdy nie jest oczywista. To niezwykłe skróty myślowe które stosując wskazują nam zupełnie inny kierunek postrzegania niż nam się na początku wydawało. To ciekawe połączenie tego na co patrzymy, a nie widzimy z tym co chcielibyśmy zobaczyć a nie potrafimy sobie tego wyobrazić.

Jednym słowem... Artysta którego warto poznać!

www.johann-zirny.com

--

MACKIEWICZ & BERGER

Zapraszamy na koncert, który wspólnie poprowadzą Marta Mackiewicz i Katarzyna Berger. Obie Panie lubią często sięgać po melodie niemożliwie romantyczne lecz zabarwione odcieniami melancholii. Tak będzie i tym razem. Podczas koncertu Marta i Kasia zaprezentują państwu muzyczny kolaż, czyli zbiór swoich ulubionych muzycznych historii, które są szczególnie bliskie ich sercom.

WYSTĄPIĄ:

Katarzyna Berger-wokal

Marta Mackiewicz - wokal

Beniamin Głuszek - gitary

Bartek Ziętara - piano

--

WSTĘP WOLNY.

Wydarzenie dla osób pełnoletnich.

WYSTAWA PRAC DOSTĘPNA BĘDZIE W TERMINIE OD 22 WRZEŚNIA DO 24 PAŹDZIERNIKA 2019 r. w godzinach pracy Wrocławskiego Klubu Formaty.

Udostępnij to wydarzenie