niedz., 23 maj

|

Wydarzenie online

Wernisaż z muzyką | Katarzyna Polic-Patkowska, Michał Hadasik & Eliza Mark

Zapraszamy na ostatni "Wernisaż z muzyką" w sezonie artystycznym 2020-2021 we Wrocławskim Klubie Formaty!

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Wernisaż z muzyką | Katarzyna Polic-Patkowska, Michał Hadasik & Eliza Mark

Czas i lokalizacja

23 maj 2021, 20:00

Wydarzenie online

O wydarzeniu

Zapraszamy na ostatni "Wernisaż z muzyką" w sezonie artystycznym 2020-2021 we Wrocławskim Klubie Formaty!

KATARZYNA POLIC-PATKOWSKA

"Vermeil - w jego blasku"

Architekt wnętrz, malarka.  Urodzona we Wrocławiu.

Już od niespełna 10 lat poszukuję własnej formy wypowiedzi, próbując wielu technik malarskich. Moje obecne prace tworzone są techniką – impastu polegająca na nakładaniu farby grubą, wypukłą warstwę za pomocą szpachli, która w ekspresyjny sposób powoduje urozmaicenie powierzchni i grę świateł uzyskując jakby rzeźbioną fakturę. Tworzenie fascynuje mnie i sprawia ogromną radość oraz spełnienie. Styl abstrakcyjny, który wybija się w moich pracach wyzwala we mnie poczucie wolności i nieskrępowanej możliwości eksperymentowania i zagłębiania się w podświadomość. Obraz powinien wywoływać w nas emocje i te są najważniejsze. Malując na płótnie nie do końca świadomie przekazuję własne stany emocjonalne takie jak: szczęście, radość, ból, gniew bądź zagubienie. Spuścizna taka uważam, że powinna potencjalnego widza-odbiorcę pobudzać, intrygować, radować czy uspakajać, a czasem po prostu pasować do wystroju wnętrza. Bo co w abstrakcji jest najistotniejsze, a mianowicie to, że każdy widząc taki przekaz artystyczny ma inne spostrzeżenia oraz odczucia i odbiera ją indywidualnie. Cudowne w tych wizjach jest to, że nic nie jest oczywiste, a widz ma możliwość dowolnej interpretacji i dopowiedzenia nowej, swojej historii.

Katarzyna Polic-Patkowska – rodowita Wrocławianka – malarka. Studiowała w  Wyższej Szkole  Humanistycznej we Wrocławiu na kierunku architektura wnętrz.  Malarstwo, instalacje artystyczne jak  i performance to jej pasja. W swojej ponad 10 letniej  twórczości upodobała sobie szczególnie styl abstrakcyjny i  wykorzystuje technikę własną                               -  szpachlową. Wciąż poszukuje nowych form wyrazu  i daje upust swojej kreatywności. Jej pozytywna energia, która ujawnia się w jej twórczości  powoduje iż, obrazy  tej artystki intrygują, rozświetlają pomieszczenia nadając im wyjątkowy,  indywidualny charakter. Od 2017 r. współpracuje z Galerią Sztuki - Pragaleria w Warszawie, a jej prace licytowane są z powodzeniem. Znacząca część obrazów znajduje się u indywidualnego odbiorcy: w gabinetach firmowych jaki i prywatnych przestrzeniach w Polsce i zagranicą.  Już podczas studiów zasłynęła  z odważnych projektów przedstawianych w Noce Muzeów w Muzeum Narodowym we Wrocławiu jak również  w Arenale oraz na Podwodnych  Wrocławiach. Jej początkowe prace znalazły się na zbiorowym wernisażu w Holandii. 

Wernisaż pt. „Konsekwencje” w dniu 27.09.2019 we Wrocławiu w hotelu „Monopol” jest jednak   pierwszym pokazem publicznym jej twórczości tu we Wrocławiu, który niewątpliwie odniósł sukces! 

--

MICHAŁ HADASIK & ELIZA MARK - koncert

Eliza Mark – dwudziestoletnia wokalistka, od najmłodszych lat zainteresowana światem artystycznym. Chociaż w dzieciństwie swoją edukacje rozpoczęła na profilu sportowym, wiążąc swoją przyszłość z szermierką, szybko zdała sobie sprawę, że to bez muzyki nie może żyć. Skłoniło ją do zapisu na zajęcia studia piosenki Magdy Bigoś, gdzie latami kształciła się wokalnie, występując w takich miejscach jak finał Miss Dolnego Śląska czy koncert na rzecz WOŚPu. Zainteresowana także aktorstwem, swoją naukę postanowiła kontynuować w klasie teatralnej, w Liceum Ogólnokształcącym nr XVII, imienia Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu, w której jeszcze do niedawna oddawała się się pasji grania. W ramach profilu zdobywała Wrocławskie sceny takie jak Impart czy Hala Stulecia. Należy do Wrocław Respect Choir, pod dyrekcją Macieja Wojciechowskiego. Wraz z chórem już dwukrotnie wystąpiła na Wrocławskim rynku podczas sylwestra z artystami takimi jak Ewa Farna, The Village People, Kayah czy Kamil Bednarek, brała udział w spektaklu Out of the System, czyli wielki brat słucha, w ramach finału 40. Przeglądu Piosenki Artystycznej oraz uczestniczyła we Wrocławskim Finale WOŚP 2021 roku. Występy te zalicza do swoich największych osiągnięć, wraz ze zdobyciem Grand Prix w XVI International Culture Caravan, w kategorii zespół wokalno – instrumentalny, byciem laureatką konkursu Wybryk oraz udziałem w koncercie ,,Operacja Grodno - najpiękniejsze piosenki o miłości ‘’. 

 Prócz występowania solo, tworzy także duet Eliza&Marcello z muzykiem Marcel Frąckowiak, a od niedawna zwie się dumną członkinią artystów Sceny pod Regałem, pod dowództwem Michała Hadasika. 

Prócz świata artystycznego, interesuje się czytelnictwem, różnymi kulturami i językami. 

Kocha podróżować i namiętnie oglądać dramaty kostiumowe.

Michał Hadasik: pianista , kompozytor , taper , animator kultury i dyrektor artystyczny Sceny pod Regalem. Od blisko 10 lat związany z wrocławskim rynkiem muzycznym. Organizator wielu imprez o charakterze kulturalnym, społecznik, dyrektor artystyczny koncertów charytatywnych " Dwójka dzieciom". Propagator piosenki literackiej i aktorskiej, uczestnik i finalistą wielu ogólnopolskich festiwali piosenki artystycznej. Prywatnie fan bluesa, placków po węgiersku i całodziennych wycieczek trekkingowych.

Udostępnij to wydarzenie