niedz., 18 mar

|

Wrocławski Klub Formaty

Wernisaż z muzyką: Krzysztof Bryła & Anna Malek i Wojtek Bergander

Wernisaż z muzyką, podczas którego spotkamy się z Krzysztofem Bryłą podczas wernisażu pt. "Ram-all", a na scenie wyjątkowy duet: Anna Malek i Wojtek Bergander. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Wernisaż z muzyką: Krzysztof Bryła & Anna Malek i Wojtek Bergander

Czas i lokalizacja

18 mar 2018, 18:00 – 19:30

Wrocławski Klub Formaty, Samborska 3-5, 54-615 Wrocław, Polska

O wydarzeniu

Wernisaż z muzyką, podczas którego spotkamy się z Krzysztofem Bryłą podczas wernisażu pt. "Ram-all", a na scenie wyjątkowy duet: Anna Malek i Wojtek Bergander. Wstęp wolny. Zapraszamy!

KRZYSZTOF BRYŁA:

Charakterystyczną cechą twórczości Krzysztofa Bryły jest iluzja, która nawiązuje do konwencji trompe l'oeil – sposób malowania wywołujący złudzenie, iż ukazane na dwuwymiarowej powierzchni przedstawienie jest trójwymiarowe; malarstwo dające iluzję rzeczywistości. Inspirację do pracy nad obrazami czerpie z otaczającej go rzeczywistości. Najczęściej portretuje przedmioty funkcjonalne, które odnajduje w swoim najbliższym otoczeniu, takie jak bankomat, toi toi, saturator, tablica meteorologiczna, drzwi itd. Przedmioty odzwierciedlone na płótnie w skali 1:1 zacierają granice tego co prawdziwe, z tym co iluzjonistyczne.

Absolwent malarstwa w pracowni dr Sławomira Tomana w KSP UMCS w Kazimierzu Dolnym oraz edukacji artystycznej ASP Wrocławiu w pracowni prof. Stanisława Kortyki – dyplom z wyróżnIeniem.

2011 - NEKROLOG, Kolegium Sztuk Pięknych, Kazimierz Dolny – BIAŁA NAD BIAŁĄ, BWA, Bilsko-Biała; 2010 – photocopypainting, BWA, Sanok – PODWÓRKO SZTUKI, Obrazy i obiekty (realizacja stała), Galeria Biała, Lublin – MIĘDZY REALIZMEM A ABSTRAKCJĄ, Galeria Dzyga, Lwów – NO BUDGET SHOW ‘2, Towot Squat, Lublin – SZTUKA UKRYTA, MFS Galeria Biała, Lublin; 2009 – CZEGO SZUKA SZTUKA W BIURZE, Galeria Biała, Lublin – PEJZAŻYŚCI II nagroda w plenerze konkursowym, Kazimierz Dolny – WYSTAWA INUGURUJACA TOWOT SQUAT, Towot Squat, Lublin; 2008 - BIAŁA WIERZA, Sympozjum artystyczne, Hradec Kralove, Czechy.

ANNA MALEK I WOJCIECH BERGANDER:

Wojtek jest jak serce basu, Ania natomiast jest Jego duszą. Razem tworzą dokładnie to, co im się wyśniło. Lubią oglądać razem Kaczora Donalda i zajadać się prażynkami ale tak naprawdę ich wspólnym mianownikiem jest coś innego… To muzyka. Obecnie pracują nad autorskim materiałem na epkę. Poprzez pisanie muzyki i tekstów chcą wyrażać siebie i robić to co najbardziej kochają. Ze swoimi piosenkami zadebiutowali na wrocławskim Antykabarecie „Dobry wieczór we Wrocławiu”.

Udostępnij to wydarzenie