niedz., 20 maj

|

Wrocławski Klub Formaty

Wernisaż z muzyką: Marcin Cibor / Gosza Tutko Trio

Wernisaże z Muzyką to cykl spotkań sztuk plastycznych z muzyką na żywo. Obie prowadzą zaskakujący, nieoczywisty dialog wciągając gości wydarzenia do dyskusji i przemyśleń.

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Wernisaż z muzyką: Marcin Cibor / Gosza Tutko Trio

Czas i lokalizacja

20 maj 2018, 18:00

Wrocławski Klub Formaty, Samborska 3-5, 54-615 Wrocław, Polska

O wydarzeniu

MARCIN CIBOR / PARALIŻ SENNY / MALARSTWO

"Paraliż senny" to wystawa sztuki autorstwa wrocławskiego artysty, Marcina Cibora, ukazująca różne formy przeżywania snów.

Paraliż senny, zwany także porażeniem przysennym, jest stanem, który można wytłumaczyć jako rozbieżność pomiędzy odczuwaniem umysłu i ciała w fazie snu. Uczeni stan ten tłumaczą jako obudzenie umysłu, podczas gdy ciało pozostaje w dalszej fazie snu. Paraliż ma miejsce w czasie wysokiej aktywności mózgu, kiedy ciało doznaje tzw. atonii mięśni – głównie by zapobiec wykonywaniu ruchów związanych z przeżywaniem.

Paraliż senny tworzy 7 obrazów tworzonych techniką własną.

MARCIN CIBOR urodził się 10 listopada 1992 roku. Dzieciństwo spędził w Krzepicach, małej miejscowości położonej nieopodal Częstochowy. Po ukończeniu liceum ogólnokształcącego, w 2011 roku rozpoczął naukę w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na kierunku Architektura Wnętrz. W lipcu 2016 roku obronił tytuł magistra sztuki. We wrześniu tego samego roku rozpoczął współpracę z pracownią projektową Partner Design na stanowisku architekta. Od października 2017 roku jest doktorantem na macierzystej uczelni.

-----------------------------------

GOSZA TUTKO TRIO / KONCERT

Gosza Tutko- vocal, kompozycje, teksty

Marek Tutko- Aranżacja, piano

Bogumił Eksner-bass

Muzycy poznali się na Instytucie Jazzu w Nysie. Razem stworzyli jazzowo - folkowy projekt ,,Re - Karpaty". Tym razem zaprezentują się w klimatach muzyki bliżej nieokreślonej gatunkowo - czerpiącej swe korzenie z soulu, jazzu, muzyki alternatywnej, hip - hopu i piosenki poetyckiej.

Gosza Tutko - Absolwentka wokalistyki jazzowej i edukacji muzycznej. Blogerka. Zafascynowana muzyczną pracą z dziećmi.

Marek Tutko - student pianistyki jazzowej w klasie Wojciecha Niedzieli. Związany z wieloma projektami muzycznymi: między innymi Judyta Pisarczyk Ensemble, Re - Karpaty czy Krzysztof Piłatyk Quintet.

Bogumił Eksner- student ostatniego roku gitary bassowej w Instytucie Jazzu w Nysie. Związany z zespołami takimi jak : Frele, Judyta Pisarczyk Ensemble.

WSTĘP WOLNY, zapraszamy!

Udostępnij to wydarzenie