niedz., 15 kwi

|

Wrocławski Klub Formaty

Wernisaż z muzyką: Marian Lorek - malarstwo // Mundi - koncert

Wernisaż pt. "Surrealizm-Aksamitny - pomiędzy czernią a bielą" - Marian Lorek, oraz wyjątkowy koncert zespołu Mundi.

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Wernisaż z muzyką: Marian Lorek - malarstwo // Mundi - koncert

Czas i lokalizacja

15 kwi 2018, 18:00

Wrocławski Klub Formaty, Samborska 3-5, 54-615 Wrocław, Polska

O wydarzeniu

MARIAN LOREK - MALARSTWO

"Surrealizm-Aksamitny - pomiędzy czernią a bielą"

Marian Lorek – urodzony wrocławianin, malarstwem olejnym zajmuje się od dwudziestego roku życia, wcześniej rysunkiem. Miał wiele wystaw indywidualnych w takich miastach jak Warszawa, Kraków, Katowice, Chrzanów, Kłodzko, Kluczbork, Oleśnica, Długołęka, Sobótka-muzeum, Wrocław, oraz Wiesbaden – Niemcy – wystawa zbiorowa. We Wrocławiu wystawy organizowane były w takich miejscach jak – Klub Dziennikarza, Klub Literatury i Sztuki, Galeria Agora, Entropia i wielu innych, a także w domach kultury. Jedna z prac we wcześniejszych latach działalności artystycznej została zakwalifikowana do finału ogólnopolskiej sztuki nieprofesjonalnej i była wystawiana we wrocławskiej Galerii BWA. Inna z kolei praca dostała się do pierwszej setki najlepszych obrazów w kraju, w konkursie organizowanym przez miesięcznik Art Biznes. Kilka razy obrazy artysty były prezentowane w tygodniku Agora. W ostatnim czasie artysta sam prowadził własną pół autorską Galerię Sztuki Marlo, w prestiżowym miejscu w wieżowcu Sky Tower we Wrocławiu.

Malarstwo prezentowane przez artystę jest nasycone surrealizmem z odrobiną hiperrealizmu i pop artu. Obrazy charakteryzują się dużą głębią tła i wyrazistością barw, szczególnie w tej części obrazów które podczas twórczych poszukiwań malowane były na aksamicie, stąd wziął się termin – surrealizm aksamitny, który znalazł już na stałe miejsce na stronach internetowych oraz w terminach dotyczących samego surrealizmu. Ostatnio artysta maluje również akrylem lub łączy akryl z olejem oraz stosuje inne techniki które zaskakują swym końcowym efektem w obrazie. Są to poszukiwania, które ma w naturze każdy artysta.

surrealizm-aksamitny.pl

* * * * *

MUNDI - Koncert

Mundi - od „mundus” - czyli świat, wszechświat, kosmos, a więc bezmiar i wolność. Z założenia artystów zespołu ich twórczość opiera się na ciągłym poszerzaniu i przekraczaniu granic, ale nie w ujęciu przestrzennym, lecz w odniesieniu do granic wyobraźni w tworzeniu i aranżowaniu muzyki. Stosunkowo nieduże instrumentarium: wokal, gitara klasyczna i kontrabas niejednokrotnie wykorzystane jest w ujmująco zaskakujący i osobliwy sposób, zachowując przy tym swoje akustyczne, subtelne brzmienie. „Mundus” jako przymiotnik oznacza także „czysty”, co nawiązuje do idei jaką jest szczere oddanie się sztuce i obdarowywanie innych energią wyzwoloną w trakcie dzielenia się swoim dziełem podczas koncertów. Mundi to oni.

Dorota Kołodziej – czaruje głosem,

Michał Wilczyński – maluje gitarą,

Marzena Cybulka – wibruje basem.

* * * * *

WSTĘP WOLNY

Udostępnij to wydarzenie