niedz., 19 maj

|

Wrocławski Klub Formaty

Wernisaż z Muzyką / Marian Lorek & The Cuban Latin Jazz

Zapraszamy na kolejny "Wernisaż z Muzyką" w dniu 19 maja 2019 roku! Marian Lorek - wernisaż, The Cuban Latin Jazz - koncert.

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Wernisaż z Muzyką / Marian Lorek & The Cuban Latin Jazz

Czas i lokalizacja

19 maj 2019, 18:00 – 19:40

Wrocławski Klub Formaty, Samborska 3-5, Wrocław, Polska

O wydarzeniu

-------------------------------

MARIAN LOREK - malarstwo

-------------------------------

"Pomiędzy czernią a bielą - Surrealizm-Aksamitny"

Autor o sobie: "Urodzony Wrocławianin, malarstwem olejnym zajmuje się od dwudziestego roku życia, wcześniej rysunkiem. Miał wiele wystaw indywidualnych w takich miastach jak Warszawa, Kraków, Katowice, Chrzanów, Kłodzko, Kluczbork, Oleśnica, Długołęka, Sobótka-muzeum, Wrocław, oraz Wiesbaden – Niemcy – wystawa zbiorowa. We Wrocławiu wystawy organizowane były w takich miejscach jak – Klub Dziennikarza, Klub Literatury i Sztuki, Galeria Agora, Entropia i wielu innych, a także w domach kultury. Jedna z prac we wcześniejszych latach działalności artystycznej została zakwalifikowana do finału ogólnopolskiej sztuki nieprofesjonalnej i była wystawiana we wrocławskiej Galerii BWA. Inna z kolei praca dostała się do pierwszej setki najlepszych obrazów w kraju, w konkursie organizowanym przez miesięcznik Art Biznes. Kilka razy obrazy artysty były prezentowane w tygodniku Agora. W ostatnim czasie artysta sam prowadził własną pół autorską Galerię Sztuki Marlo, w prestiżowym miejscu w wieżowcu Sky Tower we Wrocławiu.

Malarstwo prezentowane przez artystę jest nasycone surrealizmem z odrobiną hiperrealizmu i pop artu. Obrazy charakteryzują się dużą głębią tła i wyrazistością barw, szczególnie w tej części obrazów które podczas twórczych poszukiwań malowane były na aksamicie, stąd wziął się termin – surrealizm aksamitny, który znalazł już na stałe miejsce na stronach internetowych oraz w terminach dotyczących samego surrealizmu. Ostatnio artysta maluje również akrylem lub łączy akryl z olejem oraz stosuje inne techniki które zaskakują swym końcowym efektem w obrazie. Są to poszukiwania, które ma w naturze każdy artysta. "

www.surrealizm-aksamitny.pl

-------------------------------

THE CUBAN LATIN JAZZ - MUSIC OF BUENA VISTA - koncert

-------------------------------

Pierwszy koncert zagrali w 2017 roku na Ukrainie. To miała być spontaniczna sytuacja, jednorazowy występ, ale wyszło inaczej i zespół gra do dzisiaj. W jego skład wchodzą: Roland Abreu (kontrabas), Taras Bakovskyi (saksofon), Paweł Kukuła (pianino) i Dominik Jaske (perkusja). Abreu, urodzony na Kubie muzyk, trafił na Wrocławską Akademię Muzyczną, gdzie studiował klasykę, pochodzący z Ukrainy Bakovskyi, grał na ukraińskich festiwalach Odessa Jazz i Muzyczne Dialogi. Paweł Kukuła zaczynał w Grudziądzu, trafił do Warszawy i w końcu na Akademię Muzyczną we Wrocławiu. Zespół zdobył II miejsce na festiwalu jazzowym Jazz nad Odrą 2018 i został nominowany do Wrocławskiej Nagrody Kulturalnej Warto 2018.

The Cuban Latin Jazz to pełna energii fuzja muzyki jazzowej, latynoskiej i kubańskich rytmów.

Podczas majowego Wernisażu z Muzyką zespół wystąpi w składzie:

Taras Bakovskyi - sax

Roland Abreu - bass

Bartek Libera - drums

WSTĘP WOLNY

WYDARZENIE DLA OSÓB PEŁNOLETNICH

Udostępnij to wydarzenie