czw., 16 kwi

|

Wydarzenie online, transmisja na Facebooku

Wernisaż z muzyką #online // Basel Duo & Pfishova

Zapraszamy na niecodzienną odsłonę "Wernisażu z muzyką", w którym będziecie mogli wziąć udział za pośrednictwem Internetu!

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Wernisaż z muzyką #online // Basel Duo & Pfishova

Czas i lokalizacja

16 kwi 2020, 20:00

Wydarzenie online, transmisja na Facebooku

O wydarzeniu

Zapraszamy na niecodzienną odsłonę "Wernisażu z muzyką", w którym będziecie mogli wziąć udział za pośrednictwem Internetu!

Wystąpi muzyczne małżeństwo - Monika Wiśniowska-Basel oraz Tomasz Basel, oraz zaprezentujemy w wydarzeniu kilka prac artystki o pseudonimie Pfishova, zapraszając przy okazji na właściwy jej wernisaż w grudniu tego roku do Formatów!

------------------------------

MONIKA WIŚNIOWSKA-BASEL & TOMASZ BASEL - koncert

Monika Wiśniowska-Basel (wokalistka) i Tomasz Basel (pianista) to muzyczne małżeństwo silnie związane z Wrocławską sceną muzyczną. Występują (razem i oddzielnie) w wielu formacjach muzycznych takich jak Girls On Fire (laureaci Festiwalu w Opolu 2018), FreeWolni (zespół coverowy), The Wellness Sound, Opole Gospel Choir, 5000 stóp nad ziemią i wiele innych.

We Wrocławskim Klubie Formaty zaprezentują program, nazwany „Niezagrane piosenki” i będzie to nietypowe połączenie piosenek z ich koncertów, które zostały odwołane ze względu na obecną sytuację na świecie.

------------------------------

PFISHOVA - wernisaż

Viola Pryba-Hadaś – tworzy jako Pfishova. Absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, na kierunku Grafika – specjalność Grafika Projektowa. Dyplom ASP uzyskała w 2014 roku w pracowni Sławomira Witkowskiego i Adama Świerżewskiego. Trzyletnia studyjna nauka projektowania mody. Zajmuje się: malarstwem, które studiowała w pracowni Macieja Świeszewskiego; ilustracją, którą studiowała w pracowniach Waldemara Marszałka i Zygmunta Okrassy; grafiką projektową i artystyczną; tkaniną i kolażem.

Twórczość Pfishovej tworzy specyficzny mariaż struktury i geometrii, u której podstaw leży fascynacja strukturalną naturą a także tradycyjnymi technikami takimi jak drzeworyt, linoryt, sucha igła a także zamiłowanie do typografii. Moja twórczość dotyka charakteru całej egzystencji ożywając w strukturze, linii, a nawet literze. Poszukuje prostoty w kolorach i formach często jednak łącząc jedno i drugie wychodząc wówczas poza swoje ramy. Bliska jest jej tematyka plastiku i zanieczyszczeń planety i środowiska. Tworzy m.in. z wykorzystaniem wtórnym elementów takich jak siatki, druty, sznurki i inne formy.

------------------------------

WERNISAŻ Z MUZYKĄ #online

16.04.2020, godz. 20:00

Wydarzenie bez udziału publiczności.

Transmisja NA ŻYWO online na profilu Wrocławski Klub Formaty na Facebooku.

Zapraszamy!

Udostępnij to wydarzenie