niedz., 13 gru

|

Wydarzenie online

Wernisaż z muzyką ONLINE | Marian Lorek / Hadasik & Soszyńska

Wernisaż z muzyką ONLINE, podczas którego nowe obrazy zaprezentuje Artysta Marian Lorek, oraz wystąpią: Michał Hadasik i Ewa Soszyńska.

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Wernisaż z muzyką ONLINE | Marian Lorek / Hadasik & Soszyńska

Czas i lokalizacja

13 gru 2020, 18:00 – 19:00

Wydarzenie online

O wydarzeniu

Wernisaż z muzyką ONLINE, podczas którego nowe obrazy zaprezentuje Artysta Marian Lorek, oraz wystąpią: Michał Hadasik i Ewa Soszyńska.

--

MARIAN LOREK - malarstwo "Luksferyzm art"

www.luksferyzm-art.pl

Urodzony Wrocławianin. Malarstwem olejnym zajmuje się od dwudziestego roku życia, wcześniej rysunkiem. Miał wystawy indywidualne w wielu miastach, między innymi w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Chrzanowie, Kłodzku, Kluczborku, Oleśnicy, Długołęce, Sobótce (muzeum) oraz na wystawie zbiorowej w Wiesbaden (Niemcy). We Wrocławiu wystawy organizowane były w takich miejscach jak – Klub Dziennikarza, Klub Literatury i Sztuki, Wrocławski Klub Formaty, Galeria Agora, Entropia i wielu innych, oraz domach kultury. Jedna z prac we wcześniejszej działalności artystycznej, została zakwalifikowana do finału ogólnopolskiej sztuki nieprofesjonalnej z wystawą we Wrocławskiej Galerii BWA. Inna z kolei praca dostała się do pierwszej setki najlepszych obrazów w kraju, w konkursie organizowanym przez miesięcznik Art Biznes. Kilka razy obrazy artysty były prezentowane w ogólnopolskim tygodniku Agora. W latach 2012-2015 artysta prowadził pół autorską galerię w wieżowcu Sky Tower we Wrocławiu.

Malarstwo prezentowane przez artystę jest w dużej mierze surrealistyczne z odrobiną hiperrealizmu i pop artu. Obrazy charakteryzują się dużą głębią tła i wyrazistością barw, szczególnie w tej części obrazów które podczas twórczych poszukiwań malowane były na aksamicie, stąd wziął się miedzy innymi termin – surrealizm aksamitny, który już na stałe znalazł miejsce na stronach internetowych oraz w tematyce dotyczącej samego surrealizmu. Od jakiegoś czasu artysta maluje również akrylem lub łączy na obrazie akryl z olejem oraz stosuje inne techniki zaskakujące swym końcowym efektem używając przy tym dużo laserunku co powoduje, że kolory się przenikają tworząc wielowarstwową głębię obrazu. Poprzez to obraz staje się bardzo luksferyczny, stąd nazwa proponowana przez artystę jako malarstwo luksferyczne czyli – „luksferyzm art”. Są to poszukiwania, które ma w naturze każdy malarz. Ostatnio z artystą współpracę podjęły Galeria Art Chimera z Katowic i Galeria Piotra Uznanskiego z Łodzi oraz wrocławska Galeria Art and Prints Gallery. Dwa obrazy artysty są w największej prywatnej kolekcji malarstwa w Polsce i Europie państwa Grażyny i Jacka Łozowskich. Prace można również oglądać na wystawie stałej w restauracji „Plastyczna” we Wrocławiu (pomiędzy Mostami Pokoju a Grunwaldzkim) oraz na organizowanych wystawach, na które zapraszamy.

--

MICHAŁ HADASIK & EWA SOSZYŃSKA - koncert

Michał Hadasik: pianista , kompozytor , taper , animator kultury i dyrektor artystyczny Sceny pod Regalem. Od blisko 10 lat związany z wrocławskim rynkiem muzycznym. Organizator wielu imprez o charakterze kulturalnym, społecznik, dyrektor artystyczny koncertów charytatywnych " Dwójka dzieciom". Propagator piosenki literackiej i aktorskiej, uczestnik i finalistą wielu ogólnopolskich festiwali piosenki artystycznej. Prywatnie fan bluesa, placków po węgiersku i całodziennych wycieczek trekkingowych.

Ewa Soszyńska: Urodzona w 1989 we Wrocławiu, konsekwentnie debiutująca od 2006 roku wokalistka, autorka tekstów, tłumaczeń i muzyki, współpracowała i wspolpracuje z wieloma projektami muzycznymi takimi jak Scena pod regałem, vendetta party, brała udział w projekcie  dachy Wrocławia, jest laureatką 43 nocnych spotkań literacki muzycznych i finalistka ofpa 24.

--

WYDARZENIE BEZPŁATNE, ONLINE, 13.12.2020.

LINK DO TRANSMISJI WKRÓTCE.

Udostępnij to wydarzenie