niedz., 25 kwi

|

Wydarzenie online

Wernisaż z muzyką ONLINE | Michalina Drygasiewicz & Katarzyna Gaya + RATUJ

Z ogromną przyjemnością zapraszamy wszystkich na wyjątkowy Wernisaż z Muzyką. Wyjątkowy bo w tym miesiącu tematem przewodnim naszego spotkania będą merdające ogonami czworonogi. Swoje prace fotograficzne zaprezentuje Michalina Drygasiewicz, a na koncercie wystąpi Katarzyna Gaya.

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Wernisaż z muzyką ONLINE | Michalina Drygasiewicz & Katarzyna Gaya + RATUJ

Czas i lokalizacja

25 kwi 2021, 18:00

Wydarzenie online

O wydarzeniu

Z ogromną przyjemnością zapraszamy wszystkich na wyjątkowy Wernisaż z Muzyką. Wyjątkowy bo w tym miesiącu tematem przewodnim naszego spotkania będą merdające ogonami czworonogi. Swoje prace fotograficzne zaprezentuje Michalina Drygasiewicz, a na koncercie wystąpi Katarzyna Gaya przy akompaniamencie Olka Miśkiewicza. Gościem specjalnym Wernisażu będą działacze i wolontariusze Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt GRUPA RATUJ.

MICHALINA DRYGASIEWICZ | Fafle-psiesesje - fotografia

Absolwentka Animacji kultury Uniwersytetu Zielonogórskiego, gdzie pod okiem Jarosława Dulęby rozpoczęła swoją fotograficzną podróż, która przywiodła ją do Wrocławia. Dzięki współpracy międzywydziałowej, mogła uczestniczyć w zjazdach i plenerach Wrocławskiej Szkoły Fotografii AFA. Prowadzi własną działalność gospodarczą związaną z edukacją fotograficzną i edukacją około-filmową, współpracuje ze Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty. Właścicielka Fafle - psiesesje. Od 2020 roku szkoli się w kierunku treningu psów, w planach ma uzyskanie dyplomu behawiorysty. Instagram: zorka_i_fafle

Autorka o wystawie:

„Fotografia w pewnym stopniu towarzyszyła mi na co dzień. Pewniej jednak czułam się w prowadzeniu warsztatów fotograficznych dla młodzieży, niż w robieniu zdjęć. Sama nie mogłam znaleźć sobie tego jednego, satysfakcjonującego tematu, który mogłabym ubrać w kadr. Aż do momentu, gdy w moim życiu pojawił się... pies.

Nie po drodze było mi fotografować ludzi, bo wielu z nich chce na zdjęciu wyglądać w określony sposób, często zupełnie niepodobnie do siebie. Ludzie mają kompleksy, oczekiwania, stresują się przed obiektywem – psy tego nie robią. Psy są – tu i teraz. 

Żadnemu psu nie przyjdzie do głowy porównywanie się do innymi, żaden nie prosi by wyszczuplić go i usunąć siwe włosy. Psy akceptują siebie. I w tym są często lepsze od Nas. 

Pies z dumą przyjmuje nagrody i pochwały, gdy nauczy się czegoś nowego – nie umniejsza swoich zasług. Jest wierny, ciekawy świata i nie zna próżności. 

Nie zbiera lajków i nie liczy serduszek – to my to robimy. 

Pies nie użala się nad sobą, on szuka rozwiązań. Często uczymy psy nowych rzeczy, choć to my od nich powinniśmy się uczyć bycia lepszymi ludźmi. 

Psy są piękne – na zewnątrz i w środku, i właśnie to piękno staram się uchwycić. 

To jest mój temat. Najwspanialsze istoty na Ziemi.

Wystawę dedykuję Zorce, suczce bez ogona, która zmieniła moje życie.”

---

KATARZYNA GAYA - koncert

Wokalistka, song-writerka, gitarzystka. Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach. Wierzy, że śpiew to najszczersza i najpiękniejsza forma komunikacji. W muzyce kocha wolność, naturalność i prosty, ludzki mistycyzm, na wyciągnięcie ręki. Zafascynowana soulowymi divami, m. in. Arethą Franklin, Whitney Houston, Chaką Khan. Obecnie pracuje nad debiutancką płytą.

Olek Miśkiewicz - pianista, akordeonista, aranżer, kompozytor, muzyk sesyjny. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Współpracuje z Narodowym Forum Muzyki, Teatrem Piosenki, a także wieloma projektami muzycznymi obecnymi na wrocławskiej scenie muzycznej.

---

Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt GRUPA RATUJ - o sobie

"Stowarzyszenie powstało z inicjatywy osób, które kochają zwierzęta i dla ich dobra zrobią wiele. Marzy nam się Świat, w którym każde Zwierzę jest dobrze traktowane, szanowane i kochane. Działamy jako wolontariusze. Interweniujemy tam gdzie zagrożone jest życie i dobro zwierząt, łamane ich prawa, dochodzi do przemocy. Organizujemy adopcje Zwierząt, walczymy z bezdomnością. Edukujemy każde pokolenie. Stawiamy na prewencję i ograniczenie rozrodu. Chcielibyśmy, aby nastały czasy, w których posiadanie Zwierzęcia będzie nagrodą za bycie dobrym człowiekiem."

---

W trakcie trwania wystawy 25.04.-09.05.2021, zorganizowana zostanie zbiórka dóbr materialnych (nie finansowa) na rzecz Stowarzyszenia RATUJ.

ZBIÓRKA:

Karma: pamiętajmy - lepsza jest mała ilość polecanych karm dobrej jakości niż największa ilość tanich karm z supermarketów - szkodzą one pupilom.

- dla kotów: mokra, bezzbożowa karmya w puszkach 400/800 g (np. Smilla, Animonda Carny, Feringa, Macs, Grau, Catz Finefood, Zooplusbio);

- dla psów: drobna karma dla szczeniąt z małymi granulkami (przykłady karm: Purizon Puppy, Taste of the Wild Pacific Stream Puppy, Taste of the Wild High Prairie Puppy, Brit Care Junior, Little Wolf of Wilderness Junior Green Fields, Concept for Life Mini Junior, Bosch Puppy, drób, Bosch Junior Mini, drób, Little Wolf of Wilderness Junior Wild Hills, Brit Care Puppy All Breed);

Inne: - żwirek: drewniany lub bentonitowy, zbrylający. NIE silikonowy.

- środki czystości: rękawiczki jednorazowe, mopy, wiadra, Virkon (środek odkażający), płyny do dezynfekcji rąk.

- suplementy probiotyczne: Fortiflora i Imunadol.

Chętnie przyjmiemy też koce i ręczniki oraz akcesoria dla psów i kotów.

Dziękujemy

---

WYDARZENIE ONLINE odbędzie się 25 kwietnia 2021 roku o godzinie 18:00 na Facebooku oraz kanale YouTube Wrocławskiego Klubu Formaty.

Udostępnij to wydarzenie