niedz., 04 lut

|

Wrocławski Klub Formaty

Wernisaż z muzyką | Weronika Przybyło i Paula Gołębiowska acoustic trio

Wernisaż z muzyką Weronika Przybyło / LITOGRAFIA Paula Gołębiowska / ACOUSTIC TRIO WSTĘP WOLNY

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Wernisaż z muzyką | Weronika Przybyło i Paula Gołębiowska acoustic trio

Czas i lokalizacja

04 lut 2018, 18:00 – 19:30

Wrocławski Klub Formaty, Samborska 3-5, 54-615 Wrocław, Polska

O wydarzeniu

WERONIKA NICHA PRZYBYŁO

Poszukiwacz rodem z Ostrowa Wielkopolskiego; urodzona w 1994 r.

W bieżącym roku podchodzi do obrony dyplomu na Akademii Sztuk Pięknych. Zajmuje się grafiką projektową i warsztatową. W swoich pracach sprawnie operuje humorem; nieprzerwanie eksperymentuje z podłożami i formą. W pracowni litografii z zamiłowania drąży dziury w kamieniu. Chwyta się również algrafii i linorytu (s)traconego. Inspiruje się miastem i zderzeniem przemysłu z naturą, dlatego część swojej pracy poświęca opracowaniu zmechanizowania tak rzemieślniczego procesu, jakim jest litografia."

PAULA GOŁĘBIOWSKA acoustic trio

Wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, specjalności wokalistyka jazzowa w klasie Anny Stepniewskiej. Z wyróżnieniem zakończyła edukacje na kierunku jazz i muzyka estradowa na Uniwersytecie Zielonogórskim w klasie wokalistyki jazzowej dr Ingi Lewandowskiej.

Ukończyła również studia licencjackie na Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie fortepianu klasycznego. Obecnie wykładowca wokalistyki jazzowej na Uniwersytecie Zielonogórskim. Uczestniczka wielu warsztatów i kursów wokalnych, gdzie swoje umiejętności szkoliła pod okiem m.in. Elżbiety Zapendowskiej, Lory Szafran, Grazyny Łobaszewskiej, Janusza Szroma, Marka Bałaty, Karen Edwards. Występowała na ogólnopolskich i miedzynarodowych scenach, m.in. na Festiwalu "Polsat Dzieciom" w warszawskiej Sali Kongresowej, na Międzynarodowym Festiwalu Jazzowym: JazzTage w Gorlitz, „Green Town of Jazz” w Zielonej Górze. Była finalistką muzycznego show Programu Drugiego Telewizji Polskiej pod tytułem „Bitwa na głosy” w drożynie Urszuli Dudziak. W swoim dorobku artystycznym ma na koncie współprace zarówno z wrocławskimi muzykami, jak i big bandem Uniwersytetu Zielonogórskiego pod dyrekcja Jerzego Szymaniuka.

Występowała obok takich gwiazd, jak: Valerie Scott, Mike Russel, Krzysztof Kiljański, Henryk Miskiewicz, Jarosław Śmietana, Urszula Dudziak. Obecnie zapraszana na rożnego rodzaju ogólnopolskie konkursy i festiwale dziecięce oraz młodzieżowe jako juror.

SZYMON GMEREK

Gitarzysta sesyjny, absolwent Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, uczestniczył w wielu warsztatach m.in. z Davidem Doruzka, Scottem Hendersonem. Obecnie instruktor gitary w Wrocławskim Klubie Formaty. Ma na swoim koncie współprace z wieloma polskimi wykonawcami, miedzy innymi: Dziubek Band, Behavior, Mariusz Węgłowski, Teatr Capitol, Anja Sei, Alicja Janosz, Joanna Kwaśnik, Ania Kłys, Celebrate. Występował jako muzyk w orkiestrach Na KFPP w Opolu oraz na festiwalu w Kielcach.

Wraz z zespołem przez lata prowadził równiez jam sessions we Wrocławskich klubach takich jak Rura, Bezsenność, Lulu Belle Cafe.

Udostępnij to wydarzenie