niedz., 17 lut

|

Wrocławski Klub Formaty

Wernisaż z muzyką / Wojciech Urbańczyk, Tango & Cash

Zapraszamy na kolejny "Wernisaż z muzyką", podczas którego swoje najnowsze obrazy zaprezentuje Wojciech Urbańczyk, a wystąpi Tango & Cash!

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Wernisaż z muzyką / Wojciech Urbańczyk, Tango & Cash

Czas i lokalizacja

17 lut 2019, 18:00 – 19:40

Wrocławski Klub Formaty, Wrocławski Klub Formaty, Samborska, Wrocław, Polska

O wydarzeniu

Zapraszamy na kolejny "Wernisaż z muzyką", podczas którego swoje najnowsze obrazy zaprezentuje Wojciech Urbańczyk, a wystąpi Tango & Cash!

-------------------------------

WOJCIECH URBAŃCZYK

-------------------------------

MALARSTWO

-----------------

Urodzony w 1986 roku w Piotrkowie Trybunalskim. Magister sztuki, dyplom obroniony w 2011 roku pod okiem prof. Edwarda Sytego na Uniwersytecie Opolskim, Wydział pedagogiczny, Instytut Sztuki.

Zajmuje się malarstwem sztalugowym, jego specjalnością są akty, portrety i pejzaże miejskie. W przeszłości czynnie udzielał się w środowisku graffiti, street-artu, a przede wszystkim specjalizował się w technice szablonu. Dziś te umiejętności przenosi na płótno przy użyciu farb akrylowych i pędzla. W swojej twórczości nieustannie eksperymentuje, stawiając przede wszystkim na warsztat.

Jego prace wyrażają osobisty bunt w stosunku do grafiki komputerowej, co potwierdza jedna z jego wypowiedzi:

"Celowo wprowadzam widza w błąd, zmuszam do odpowiedzi na pytanie, gdzie jest granica pomiędzy grafiką, a malarstwem? Dla mnie, to mój mózg jest procesorem, ręka kursorem, a oko filtrem."

DOROBEK ARTYSTYCZNY

– indywidualna wystawa malarstwa „Elementarne”, Galeria ODA przy ul. Sieradzkiej 8 w Piotrkowie Trybunalskim

– indywidualna wystawa malarstwa w „Galerii na płocie” w Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim przy Placu Zamkowym 4

– udział w zbiorowej wystawie „Otwarta Wystawa” na terenie Łódzkiej Strefy Ekonomicznej przy ul. Tymienieckiego 22/24 w Łodzi

– udział w zbiorowej wystawie „Otwarta Wystawa Łódź-Tomaszów” w Ośrodku Kultury „Tkacz” przy ul. Nieborowskiej 50 w Tomaszowie Mazowieckim

- udział w zbiorowej wystawie „Street Colors”, Galeria ODA przy ul. Dąbrowskiego 5 w Piotrkowie Trybunalskim

– indywidualna wystawa malarstwa w kawiarni CoffeePlanet przy ul. Rynek 7 we Wrocławiu

- indywidualna wystawa malarstwa „Wojciech Urbańczyk-Obrazy”, Galeria ODA przy ul. Dąbrowskiego 5 w Piotrkowie Trybunalskim

- indywidualna wystawa malarstwa „Wojciech Urbańczyk-Obrazy”, Studio 102 przy ul. Piotrkowskiej 102 w Łodzi

Oficjalna strona Wojtka: https://www.facebook.com/wojciechurbanczykart/

--------------------

TANGO & CASH

--------------------

KONCERT

-------------

Muzycy o niezwykle długim doświadczeniu w wielu zespołach i stylach muzycznych postanowili przygotować repertuar, o graniu którego marzyli od wielu lat.

Podczas koncertu zabrzmią wybrane utwory Astora Piazzolli, Richarda Galliano, kompozycje własne oraz spora doza wirtuozerskich improwizowanych konstelacji dźwiękowch.

PIOTR ŁYSZKIEWICZ -

Współpracował z Marcinem Świetlickim, Arturem Rojkiem, Melą Koteluk, Krzysztofem Zalewskim, raperem Jamesem Izcrayem, Barbarą Wrońską, Oksaną Predko, Kasią Klimczyk, Borją Soto, Abduloulayem Badjim, producentami muzycznymi Bartoszem i Markiem Dziedzicem, zespołami The Dumplings oraz Sorry Boys.

Członek Mitch & Mitch, P.K.P. Trio, Second Exit, Tango & Cash, 3 Jets. Ma za sobą współpracę z zespołami: Małe Instrumenty, The Kurws, Ziemia Planeta Ludzi, Ballady i Romanse.

Kolaborował z muzykami sceny eksperymentalnej: Kassinem Kamalem, Ovem Volquartzem, Ziutem Gralakiem, Bronisławem Dużym, Zdisławem Piernikiem, Macio Morettim, Piotrem Zabrodzkim, Rafałem Mazurem, Piotrem Damasiewiczem, Pawłem Romańczukiem, Borją Soto oraz producentami muzycznymi Bartoszem i Markiem Dziedzicem.

Zdobył nagrodę za stworzenie muzyki do filmu "Tuba" w konkursie 48FHP w 2015 i wyróźnienie na VII Konkursie Kompozytorskim im. Krzysztofa Komedy w 2011 za kompozycję ''Bollo''.

Ma na swoim koncie wiele koncertów w kraju i za granicą. Koncertował w Polskim Radiu 2 i Trójce. W ramach Wrocław ESK 2016 skomponował muzykę dla orkiestry Puls Miłości. Brał udział w projekcie Nowosiecka dla NOSPR w Katowicach.

BOGUSŁAW ZIĘBA -

Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie na wydziale instrumentalnym, specjalizacja akordeon.Z projektem Kazimierskie trio zagrał we Francji na festiwalu Wazzemes accordion festival supportując Richard Galliano Quartet. Z zespołem Max Klezmer Band wystąpił dwukrotnie na Jamajce podczas Jamaica Jazz and Blues festival obok takich gwiazd jak m.in. Monty Alexander czy Erykah Badu oraz na festiwalu muzyki „Adjarra” w Afryce.

--------------------

WSTĘP WOLNY

----------------------------------------------------

WYDARZENIE DLA OSÓB PEŁNOLETNICH

----------------------------------------------------

Udostępnij to wydarzenie