Wydarzenia we wrześniu w Formatach

Od połowy sierpnia we Wrocławskim Klubie Formaty trwa wystawa pt. "Cztery łapy malowane". Jest to wystawa psich portretów autorstwa Marty Janickiej, której nie jest obojętny los zwierząt... Dlatego też we współpracy z Martą oraz wrocławskim Schroniskiem przygotowaliśmy wystawę, która swoje zakończenie będzie miała 21 wrzesnia. Tego dnia odbędzie się finisaż wystawy, podczas którego poznacie osobiście Martę Janicką, spotkacie się z przedstawicielami wrocławskiego Schroniska oraz posłuchamy mini-recitalu Anji Sei - wrocławskiej wokalistki, która w duecie z Hubertem Radoszko wykona kilka autorskich utworów, oraz opowie o zaangażowaniu w pomoc zwierzętom.

Więcej: 21 września 2019, godz. 12:30: "Cztery łapy malowane", wstęp wolny

Tego samego dnia, o godzinie 11:00 pierwszy w sezonie 2019/2020 Poranek Familijny. Ta edycja poświęcona jest filmowi, który również utrzymany będzie w temacie psów. Jest to film o sześcioletnim chłopcu, który marzy o posiadaniu psa... To propozycja dla dzieci i rodziców, którzy wspólnie mogą spędzić sobotni poranek na wspólnym seansie kinowym.

Więcej: 21 wrzesnia 2019, godz. 11:00: "Poranek Familijny / Kino", wstęp 12 zł/os

W niedzielę, 22 września taże pierwszy w sezonie "Wernisaż z muzyką". Naszym gościem tym razem będzie Pan Jan Leszek Zirny, który uprawia sztukę kolażu. Wernisaż nosi tytuł "Kolaż, wydarzenia i my". Artysta o niezwykłej wrażliwości, który z ogromną spostrzegawczością, skrótami myślowymi, własną wizją otaczającej go rzeczywistości przenosi na płótno i papier zapis życia w różnych jego odsłonach i wymiarach. Wieczór uświetni koncert "Mackiewicz & Berger", czyli duet dwóch przyjaciółek które postanowiły sięgnąć po utwory romantyczne zabarwione sporą dawką melancholii.

Więcej: 22. września 2019, godz. 18:00: "Wernisaż z muzyką: Jan Leszek Zirny oraz Mackiewicz & Berger", wstęp wolny

W organizowanym przez nas cyklu "Przydasie" Państwa dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty "Las w słoiku". Tym razem postanowiliśmy zaprosić osobę, która pokaże Wam jak odpowiednio zrobić ogród w słoiku składający się z sukulentów. Każdy z Was będzie mógł zabrać po warsztatach swój mini-ogród do domu.

Więcej: 27 września 2019, godz. 18:00: "Przydasie: Ogród w szkle z sukulentami", wstęp 75 zł

Wrzesień zakończymy dużym koncertem - NowoBrzmienia. Kilka lat temu koncerty pod tym tytułem odbywały się w Formatach regularnie. Po przerwie postanowiliśmy reaktywować koncerty, w których prezentujemy nowoczesne brzmienia z pogranicza elektroniki, ale nie tylko! 29 września wystąpią dwa znakomite zespoły:

Santabarbara - najnowszy projekt braci Pospieszalskich drugiego pokolenia (wywodzących się z muzykującej rodziny Pospieszalskich). Jak sami mówią: "Projekt ten to połączenie syntetycznych brzmień z akustyczną perkusją oraz męskimi wokalami. W naszej twórczości inspirujemy się wpływami min. Jamesa Blake’a, Radiohead, Metronomy, The Beatles, a także muzyki czysto elektronicznej, czy nawet techno".

Oxford Drama to wrocławski duet, który tworzą Gosia Dryjańska i Marcin Mrówka, ich debiutancki album In Awe został uznany jednym z najciekawszych debiutów 2015 roku na polskiej scenie. Zespół powraca z nowym albumem Songs wydanym 21 września nakładem ART2 Music.

Więcej: 29 września 2019, godz. 18:00: "NowoBrzmienia", wstęp 20/30 zł

Zapraszamy do Formatów!

Ostatnie posty
Archiwum